Új hozzászólás Aktív témák

  • dioka7

    senior tag

    Sziasztok, lenne két kérdésem hátha más is ismerős a Oly-k menüjében. (Bár csak az egyik tartozik közvetlenül ide)
    1: Lehet az Oly E-PL6 "iauto" módja annyira intelligens auto, hogy semmit sem enged állítani? Ha átállítom a menüben, hogy autofókusz legyen, aztán meg még kézi is, akkor az működik, de csak addig amíg ki nem kapcsolom a gépet. Ki-be kapcs után már nem úgy megy, hanem csak simán AF módban. Na most ezzel az a bajom, hogy én szeretném állítgatni manuál, de nem mindig, szóval nekem pont ez a beállítás lenne ideális, de mi a hmmva anyjáért áll vissza?!?! Ráadásul a menüben meg el van rejtve, nehogy egyszerű legyen átállítani... :W
    Ugyanez van Témaválasztó módban is, a többiben még nem próbáltam (mármint, hogy vissza áll-e), de amíg tanulgatom, illetve nyaraláskor/családi programoknál főként ez a 2 mód lenne aktív, úgyhogy ez rohadtul zavaró. És persze ezekben a módokban nem enged pl ISO-t, illetve semmit sem állítani. Ti milyen módokat használtok mondjuk egy családi program megörökítéséhez? Amikor nem egy beállított kompozíció van, hanem "csak" kattintgatás, vagy vmi kirándulás, amikor nincs idő állítgatni, csak "lövöldözés" van. ISO-t pl jó lenne feljebb venni, ha olyan helyen vagyok ahol nem lehet vakuzni (templom/vmi kiállítás), de ugyanakkor nincs idő minden beállítást külön ellenőrizni, tesztelni, mert ugye ekkor a gép a záridőt veszi feljebb de akkor meg bemozdul... Szóval ilyenkor milyen mód?
    2: Eddig volt (kompaktban, MILC-ben vegyesen) Nikon, Fuji, Canon, most pedig Olympus gépem. Mindezeket több laptop-PC összeköttetéssel használtam, de miért van az, hogy kb 3-5 alaklomból 1x nem megy át az összes kép a gyári sw-el? Ma csak 20 képet akartam átmásolni, 4. próbálkozásra sikerült. Mindig kiírta, hogy megszakadt a kapcsolat. Hát a XXI. században komolyan memória kártya olvasó kell ehhez a bonyolult művelethez? Vagy mi a trükk? Nálatok ez a dolog megy gond nélkül 100/100-szor? :W

    Bocs, hogy hosszan dühöngtem, de ez most "kiszaladt"...
    Köszi, ha válaszol vki :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák