Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    Őszintén szólva... még ha a jó árat is megszavazzuk a MILC-nek, még mindig nem érzem azt, hogy képminőségben ostorozná a DSLR-eket... (francééé kell bele APS-C -nél is kisebb lapka)

    Nemrég üzleteltem egy kb használatlan Sony A200-ast, másodgépnek...
    Beszabehu, hogy milyen szépeket tud lőni a maga kis 10Mpx-es felbontására.
    Most nézegettem ezt a Pana G5-öt, mert tetszik a sokféle meg eleve korrekt 6fps-es sorozatlövés, de sehogy nem tudja befogadni a gyomrom a képeit...
    Leszedtem a Pixinfo-s RAW-okat, beállítgattam a magam ízlésvilágának megfelelően mindkettőt részletesen... de nem igazán látom a 16Megapixel pluszt... (zajt annál inkább)

    Megjegyezném, hogy egy ilyen A200-as Sokat mondok ha megvan 45-50e HUF-ból és elég hülyeálló masina (súlyban tényleg nagyon nem verseny társ MILC-el, mert nekem 2 napos folyamatos fotózás után már van egy kis izom fájdalom a vállamban és lapockámban jobb oldalt :DDD ), ezeket a korábbi; már FILLÉREKÉRT kapható modelleket is nyugodtan lehet venni.

    Amiben kevesebbek szoktak lenni ezek a modellek;
    -KISEBB KÉP (alacsonyabb felbontás jobb szenzorral tényleg csak a képméretet vonja magával... nem a minőséget)
    -BUTÁBB RENDSZER (2006-2008 környéki gépekben még nemigen van HDR meg TimeLaps)
    -lehet, hogy NO Live View (ez ami talán kellemetlen lehet, mert 2008-tól jött aktívan divatba az élőkép)
    -1,5-3 kép/mp sorozat (ezek a számok is az évek múlásával nőnek mindig mint a megapixel)

    Most így belegondolva, bármelyik világtalan, mezei Fotózással bepróbálkozó ember nyugodtan vehet egy pár éves DSLR gépet... azt kapja amit elvár egy DSLR-től... és ha tetszik és persze kell valamiből több akkor ÚJÍT, de összességében ha mégsem az Ő világa; csak kezdeti fellángolás volt... akkor nem áll benne sok pénze és hamarabb tudja eladni mint a százezres gépeket (akár az általa megvásárolt áron) pláne, hogy keveseknek van eleresztve a pénztárcája ezen hobbijára...

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Új hozzászólás Aktív témák