Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Molydeus #64027 üzenetére

    Röviden: neked egy IKKI68 Aurora kell majd 1-2 hónap múlva a MyKeyboard extráiból Silent Alpaca/Durock Silent Linear kapcsolókkal
    Hosszan: majd este vagy később, ha jut időm részletesebben reagálni

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • nyunyu

    félisten

    válasz Molydeus #64027 üzenetére

    1. Nem vagyok benne biztos, hogy működne a DP adapter.

    1 hónapja szerencsétlenkedtem asztali gép cserekor azzal, hogy a régi VGAmon nem volt DP aljzat, csak HDMI, így a 460GTX - HDMI kábel - DP->HDMI adapter - CS782DP - monitor felállást próbáltam, de egyáltalán nem tudtam képet faragni, kénytelen voltam a HDMI kábelt direktben dugni a monitorra, és sötétben tapogatózni a monitor hátulján lévő érintőgombok között, hogy bemenetet tudjak rajta váltani. :W

    Maga a DP->HDMI adapter az biztosan jó, mivel azt szoktam használni, ha a DP csatis HP laptopomról kell vetíteni, és csak HDMI van az irodai TVn/projektoron.

    - Lehet-e gond a KVM-en keresztül a bill. és az egér háttérvilágításával vagy a gépekhez kapcsolódó USB-B megoldja a tápot is?

    Rápróbáltam a bugos háttérvilágítású Ducky One 2-met, de csak a numpad világított félig, billzet rész nem éledt fel.

    Hmm, épített XD84-emet viszont meg bírja hajtani.

    Szóval erősen lutri.

    Mivel jobbkezes Ctrl+Ins/Shift+Ins-tel másolok ezért ha szövegkijelölés után véletlenül nem időben oldom fel ballal az Fn-t, akkor máris csináltam magamnak egy soklépcsős bejelentkezési tortúrát.

    Én ezért tanultam meg 15 év után a Ctrl-C/X/V-t, mert valamelyik billzetemen nem ott volt az Insert, ahol megszoktam/kényelmes.
    (Szerintem az 1800 lehetett a ludas.)

    Viszont a CK több szempontból sem ideális. Egyrészt a párom érzékeny a hangjára, amin az o-ringek sem segítettek. Nem nagyon megy a touch typing, rendszeresen bottom out-olok, emellett a Gateron Brown felengedéskor is hangos. Acél plate + vékony kupak vagy a rugó peng? :F

    Ezen csak a hangtompított kapcsolók tudnak segíteni.

    Taktilisban Gateron Silent Brown, Outemu Silent Grey, de ezekkel nem kapsz kész billzetet.
    Lineárisban MX Pinket nem nehéz találni a legtöbb billzetgyártó kínálatában, Outemu Silent White, Gazzew/Boba U4/T4 megint csak custom vonalon van.

    Elkezdtem keresni egy halk(abbá tehető), TKL-nél kompaktabb ISO bill.-t, dedikált Arrow, Ins, Del, Home/PageUp és End/PageDown gombokkal. Az Algr+I/J-t nehezen tudnám megszokni.
    Átrágtam magam a topikon meg az elérhető kínálat jórészén. Kiestek a Group Buy-ok, az ANSI meg az összes olyan, aminél pl. a jobb felső sarokban fixen valami dedikált fény/hang gomb van. Jelenleg két konkrét vonal maradt.

    KPRepublictól ott van a régi XD84, ami 75% ISO layout, de azt neked kell legózni.
    XD84 Pro valamivel többet tud, meg az már USB-C, de azt nem próbáltam.

    Kérdés az, hogy lehet ezekre háttérvilágítás kompatibilis PBT kupakszettet venni.
    Én egy régi EnjoyPBT Forgive-vel használtam, amit már nem lehet kapni, de azon nem világít át a LED.

    Switch-ek terén maradnék a taktilis verzióknál, de silent stem-ekkel. A Gateron Silent Brown bumpja érzetre hasonló a Brown-nhoz? Milyen ezekhez képest az Outemu Silent Grey?

    Gateron Silent Brownnak ugyanolyan, MX Brownnál (~55gr) puhább rugója van, mint a sima Gateron Brownnak. (50gr?)
    Outemu Silent Greyé viszont keményebb (~60gr?)

    Másik viszont a stem. (Balról harmadik a Gateron S Brown, Outemu Grey jobbról a negyedik Outemu Sky Silent stemjének felel meg, csak más színű, jut eszembe itt mellette egy sima, nemsilent Gateron Brown stem van.)
    Nem tudom, Gateron hogy gondolta, hogy elég a 0.1mm tompítás alulra.

    Persze ebből az következik, hogy a Gateron Silent Brown bottom-outja mechanikusabb érzetű marad, nagyobbat koppan, mint a nyúlósabb, sokkal halkabb Outemu Grey.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Molydeus #64027 üzenetére

    Ugye jól gondolom, hogy ha céges noti támogatja a DP over Type-C-t, akkor egy ilyen átalakítóval gond nélkül fog működni a KVM?
    Ha egy Type-C → DP átalakítóval megy direktben monitorra kötve, akkor a KVM switchet közbeiktatva is valószínűleg megy, ha az támogatja azt a felbontást és frissítést, amit használnál.

    Lehet-e gond a KVM-en keresztül a bill. és az egér háttérvilágításával vagy a gépekhez kapcsolódó USB-B megoldja a tápot is?
    A billentyűzetével lehet, az egérrel nem. A karácsonyfaként is üzemelő gamer billentyűzeteknek általában kevés az USB2.0 által biztosított 500 mA és néhánynak még az USB3.0 által biztosított 900 mA is (dupla kábelt használnak). Ha a switchen nem USB3.0 portok vannak, akkor világítással már akadhatnak problémák.

    Ha nem, akkor működhet-e az, hogy egy saját tápos USB hub-ot kötök a KVM és a perifériák közé?
    Elvileg igen, gyakorlatilag pedig majd kiderül.

    Sokáig KVM switchben gondolkoztam, aztán a lehetséges problémák és érthetetlenül magas árak miatt végül a monitor kapcsolgatása + "KM" switch lett belőle, úgyis a két monitorból csak az egyiket kapcsolgatom.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Molydeus #64027 üzenetére

    Ha egy barna kapcsoló taktilis hupliját soknak érzed, ami a gyengén taktilis kapcsolók mintapéldája, akkor nem neked valók a taktilis kapcsolók, mert ennél kisebb huplival nem találni semmit sem. Ha annak ellenére, hogy túl soknak érzed a huplit, bottom outolsz állandóan, akkor szintén nem neked valók a taktilis kapcsolók, mert az előnyüket nem tudod kihasználni, hogy az érzékelési pontig nyomod le a billentyűt és nem koppanásig. Szintén nem neked valók a taktilis kapcsolók, ha a huplit reszelősnek érzed, mert mindegyik hasonló lesz, ami pedig nem, ott a taktilis hupli is sokkal nagyobb és hosszabb lesz. Szóval én a helyedben a halkított lineárisok között nézelődnék.

    Az 5x15-ös mátrixban gondolkodom, a 12 oszlop kevés volt, ahogy excel-ben tervezgettem a fő layert. A Hot Swap socket itt is feltétel. Az XD75re-t és az Idobo és/vagy Idobao (ez vajon ugyanaz?) 75-ös kittet találtam.
    A 15×5 szerintem túl sok, próbáltam és nem sikerült értelmesen megtölteni a billentyűzetet. A másik problémám az Í elhelyezése volt, mert sem az nem működött, hogy az alsó sorban áttettem máshová, hogy a QAY egy oszlopban legyen, sem az, ha ISO orto kiosztást használva az R4-et eggyel jobbra toltam. 12×5-öt is próbáltam, az sokkal jobb volt, de megszokni nekem azt sem sikerült.

    Hogyan oldható meg ezeken egy 2u vagy 3u-s space (képek szerint lehetséges)?
    2u esetében két kapcsoló kerül a kupak alá. Ez lehet két egyforma (nehezebb lesz lenyomni), két kicsit könnyebb, az egyikből kiszeded a rugót vagy nagyon könnyűre cseréled. A kiosztás beállításakor pedig a dummy kapcsolót kiiktatod a mátrixból.

    3u esetében három kapcsoló kerül a kupak alá (ebben nem vagyok 100%-ig biztos, de így rémlik, csak most lusta vagyok előkotorni egy 3u space-t; délután meg tudom erősíteni majd, mert ma jön meg egy kupakkészlet, amiben van ilyen kupak), itt a két szélsőnél a rugók eltávolítása vagy nagyon könnyűre cserélésre lehet a megoldás. Mivel a két szélső kapcsoló nincsen összekötve ilyenkor, mint egy stabilizátornál, ezért a szélén történő lenyomáskor szorulhat/reszelhet kissé.

    Az Algr+I/J-t nehezen tudnám megszokni.
    A rétegre kerülő 0 vagy Esc nem jelent majd problémát? 65% esetében a kettő egyszerre nem fér fel.

    Létezik-e olyan cherry profile-os PBT készlet, ami 1u mod-okat tartalmaz és 2u-s space-t vagy ezeknél eleve blank-ban gondolkozzak?
    Létezik, Infinikey és Geekark esetében szokott lenni orto/40%-os készlet, EPBT esetében pedig előfordul. Azt is vedd számításba, hogy a legtöbb orto billentyűzet lapos bármiféle dőlésszög nélkül, és ott egy 5-7 fokos dőlésszögre optimalizált sculpted profil, mint a Cherry, teljesen másképpen fog működni (vagy inkább nem működni).

    csendesített lineáris kapcsolók: Gateron Silent Red, Silent Alpaca, Durock Silent Linear, Cherry Silent Red, Zeal Healio (ezeket lehet megvenni relatíve könnyen)
    csendesített taktilis kapcsolók: Gateron Silent Brown, Aliaz, Keebwerk Tacit, Kailh BOX Silent Brown, Zilent (Cherry nem gyárt ilyet)
    Outemukról nem tudok nyilatkozni, nem ismerem sem a saját neves, sem a Gazzew modelleket, kisebb, de custom körökben elismert gyártóknál (SP-Star, KTT) pdig nem ismerek halkított kapcsolót.

    Vagy akár egy lineáris kapcsoló, progresszíven keményedő rugóval, ha van ilyen.
    Van, Thic Thock Marshmallow például, de ez nem halkított. Ha halkítottban kell, akkor ki kell cserélni a rugókat egy Sprit vagy Thic Thock progresszív rugóra, amelyek jellemzően 2 mm után keményednek fel. Persze iszonyatosan eltérő karakterisztikára ne számítsál, a progresszív rugós kapcsolók ~10 gf extra erőt jelentenek bottom outnál a lineáris rugós változatokhoz képest.

    A Gateron S Brown ha segít a visszaérkezést tompítani, akkor a bottom-out miatt mehetne alá az o-ring, ahogy most is. Nem bánom, ha rövidebb a teljes út és ha puhábban csapódom bele a platebe.
    A halkított kapcsolóknál a bottom out eleve halkított a stembe aljára tett szilikon ütközővel, egy plusz O-ringgel csak azt éred el, hogy rövidebb legyen az út és nehezebben induljon meg a kapcsoló és nehezebben pattanjon vissza bottom outból. Ha puha bottom outot szeretnél, akkor arra nem a gumis-nyúlós érzés erősítése a megoldás, hanem olyan billentyűzet választása, aminek a belső felépítése eleve úgy van kialakítva, hogy lágyabb bottom outot tesz lehetővé. Az ilyet bátran lehet lineáris kapcsolóval társítani gépelésre is, és nem az lesz az érzésed, hogy egy merev vaslapot ütögetsz, hanem bottom outkor megvan a becsapódás tompító rugalmasság, de az egyúttal feszesnek is érződik. Ezért ajánlottam az IKKI68-at az adott kapcsolókkal.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Alan[HUN]

    senior tag

    válasz Molydeus #64027 üzenetére

    dqdb válaszát egészíteném ki azzal, hogy Gazzewnek van silent linear (Bobagum) és silent tactile (Boba U4) kapcsolója is, nekem ez utóbbi van, és elég jó minőség minden tekintetben, plusz konkrétan halkabb, mint a régi uRage 1-em. Cserébe Aliról sem túl olcsó, illetve a hupli karaktere (nagyon határozott, lekerekített domb) vagy bejön, vagy nem, nekem érzetre olyan, mint a régi membránosom, csak sokkal tisztábban. Bobagumról csak olvastam, arról jókat mondanak, nekem Outemu Silent whitejaim vannak (illetve copass linkelte is a saját billemytűzetét valahol, hogy milyen hangja van), azok olcsók, de kenni kell őket, hogy tényleg ne reszeljenek és ne legyem rugó pengés sem.

Új hozzászólás Aktív témák