Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Pxs #50106 üzenetére

    Pakold át a Filcóról a kupakokat, ha legközelebb hordoznád. Ha azok is leesnek, akkor a stem túl kicsi, és annak a cseréjével oldható meg, ha maradnak, akkor egy passzentosabb kupakkészlet a megoldás.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • nyunyu

    félisten

    válasz Pxs #50106 üzenetére

    Ezt nehéz megjósolni, hogy kellően pontosan passzol-e rá a kupakszett.

    MX keresztje egyik irányban 1.32mm, másik irányban 1.3mm széles, így a kupakok hüvelyének 1.35mm körüli réssel kell rendelkezniük, hogy kellően feszesen álljanak a kapcsolón.
    Azt tudjuk, hogy a Cherry kupakok (=mostani DIYból GMK) arra vannak méretezve, hogy ne essenek le a kapcsolóról, azok nagyon feszesek.

    Igazából meg kéne mérni a noname kapcsolód keresztjét, hogy mennyire pontosan követték a Cherry méretezését.
    Ha vékonyabb a keresztje, mint az eredeti, akkor a minden kupak lötyögni fog rajta.
    Ha a kupak rése túl nagy, akkor is lötyögni fog.
    Ha vékony a kupak hüvelyének fala, akkor idővel kitágul és lötyög.
    Ha a kapcsoló keresztje vastagabb, akkor elrepeszti a pontosan méretezett kupakot. (Lásd pár évvel ezelőtti legelső Kailh Boxedek vs GMK)

    Nem tudom az olyan házibarkács megoldások, mint tegyünk KEVÉS gyurmát a kupak hüvelyébe és úgy húzzuk fel, mennyit tudnak javítani a mostani kapcsoló+kupakszett párosodon.
    De akár el is repesztheti a kupakszettet, ha az kevés anyagot tartalmaz.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • pengwin

    addikt

    válasz Pxs #50106 üzenetére

    Legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, ha a stemek keresztjére raksz egy kis papírdarabot, mielőtt ráhúznád a kupakot. Ajánlott pl. papírzsebkendő, mert azt könnyű kivenni a kupak lyukából is.

    Ugyan ez egy igencsak "házi barkács" megoldás, de cserébe megoldja a problémát. És mindegy, hogy a kupak túl tágas, vagy a stem túl vékony.

    A "Content" felirat szerintem gyanúsan a kínai minőségbiztosítás csúcsa: "Same in English", és átment ki tudja hány kézen, mert még az öntőformába is belekerült... :))

    Ali-s PBT kupakkészletektől nem kell félni, PBT-t kapsz, még a legolcsóbbaknál is.
    Más minőségi "gondok" (én inkább igénytelenségnek hívnám) azért lehetnek (pl. sorjás az öntvény kicsit, vagy a feliratok nem egységesen középen vannak). Pld.

    (#50109) nyunyu
    Én a gyurmát nem ajánlanám, mert azt sose szeded már ki a kupak lyukából.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák