Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szcsabaa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elkövetkező hónapokban autót szeretnék majd venni, iránymutatásra lenne szükségem milyen tipusokat lenne érdemes nézegetni. Első autó lenne.
    Keret: 2-3 millió + 500 ezret számolnék egyéb költségekre, átnézetés, átiratás, szervíz stb
    Felhasználás: Home officeban dolgozom, így hétköznapokban het 2-3 rövid pár km-es út városban, többi hétvégente hosszabb utakok 15+ km, valamint biztos évente pár db legalább 150-200 km-es út. Évente kb 5000-7000km.

    80-90%ban 1-2 emberre lenne, gyerek nincs, viszont járok horgászni amihez a sok cuccnak kell a hely így kombiban gondolkozom. A kevés kilométer miatt azt ajánlották hogy benzinesben gondolkozzak, javítsatok ki ha lehetne dízel is.
    Nagydarab ember vagyok, 188cm 120kg igy fontos hogy kényelmesen el lehessen férni.

    Amiket eddig néztem mint reális opciók elfogadható kinézettel:
    - H Astra kombi 1.6, 1.8 motorral
    - J Astra kombi 1.4T motorral, kérdés megéri e a felárat az újabb modell
    - Fiat Croma 1.8 motorral, ebből nem sok van

    Ami tetszik de szetintem drága mulatság lenne:
    - Audi A4, A6 kombi 1.8 tfsi, 2.0 tfsi motorral
    - Mazda6 kombi 1.8i, 2.0i motorral
    - Skoda Superb, Octavia kombi
    - tetszenek még a SUV-ok is de ahogy néztem azokból csak régebbiek vannak ennyiért plusz sokat fogyaszt vagy dízel.

    Ezekről kérném a véleményeteket, meg hogy tudtok-e esetleg még mást ajánlani. Szeretnék majd egy listát összeállítani a lehetséges jelöltekről, majd megnézni őket élőben valami kereskedésben, majd a legszimpatikusabból specifikusan keresni egy jó példányt.

  • szcsabaa

    csendes tag

    válasz zgospel #210546 üzenetére

    Köszi, Vectraból sincs olyan sok meg általában régebbiek is. Elfelejtettem mondani hogy meghúztam magamban egy lélektani 15 éves határt hogy annál idősebbet nem bagyon szeretnék. Persze ha szembejön egy 2007-es teljesen jó autó akkor nem zárom ki automatikusan ezért, csak ha lehet akkor inkább minel fiatalabbat szeretnék.
    De ettől függetlenül felírom, egy megtekintést megér

  • szcsabaa

    csendes tag

    válasz Tothgera30 #210549 üzenetére

    Focust felirtam, kinézetre is szimpatikus
    Astra J-hez nem kevés a sima szívó motor? valahol mintha azt olvasstam volna hogy nehezebb igy a turbós az ajánlott, azért is néztem azt.

    Egyébként annyira rossz ez a felhasználás amit vázoltam? Vagy az a gond hogy nem megyek melette hétvégén rengeteget hogy csakis szívó benzines ajánlottatok egyből?
    Ismeretségi körből sokan napi szinten kocsival járnak szinte csak munkába, városban, pár kilómétereket, és abból is van aki dizelel. Ehhez képest nem gondolnám extrának hogy heti egyszer elmegyek bevásárolni meg 1-2 egyéb helyre ahova kell/egyszerűbb kocsival.
    És akkor akiknek autópályára van dízelük, azok mind tartanak ezért egy plusz kocsit amivel mennek a városba alapvető dolgokért vagy mindenhova tömegközlekedést használnak?

Új hozzászólás Aktív témák