Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz Saskakas18 #196865 üzenetére

    Szerettük (az utolsó képeken kislányom az eladásra takarítja már :) ).
    Először Aygo/107/C1, rövid ideig Note, majd Jazz és végül Splash volt amit szerettem volna neki. Miután ezeket kipróbáltuk (ő főként Piassokat vezetett addig) nem nagyon tetszettek neki, így megnéztünk egy C3-at is(ami az ő listáján volt első), meg utánaolvastam - addig azt hittem hogy 206 testvére, de a motor kivételével kb semmi nem egyezik [ez előny], de még a motorvezérlés is más.
    A japánokhoz képest élmény volt a felfelé is automata ablak, az abszolútban is (nem csak a H4-es vackokhoz képest) jó világítás, a jó ülések, normális kartámasz, hogy nem rövid lábú/hosszú kezű emberek tudnak csak kényelmes és biztonságos vezetési pozíciót beállítani, hogy a motor lentről is nyomatékos (a nagyobbik 1.3as a Jazzban szintén, de a többiek ha mentek, csak fent).
    Jó volt a hangja, élhetően ment (főleg chip után), agilis a futómű, megbízható maga az autó (termosztát, meg egy tömítés volt terven felül cserélve), és az apróságok* is korrektek.

    *:korabeliekhez képest korrekt méretű tükrök, ablakmosás nem szárazon, hanem már vizes ablaknál indul el(be is fejezi motorleállítás után), és szétteríti a vizet, nem csak 2 sugárban nyomja, kapcsolható tolatáskor töröljön-e hátul ha elöl megy az ablaktörlés, akkor is működik kb egy percig az ablak ha már leállítottad a motort, economy mód védi az akkut ha szivargyújtóban hagytál valamit, jól eltalált sebességfüggő hangerő, normálisan van fej és lábtér elől hátul, nem takarja ki a kormány a műszereket, nem dísz a ködlámpa hanem tényleg elvilágít 30-40 métert és szélesen, 2 tolató lámpa van hátul nem csak egy, 'mindenhova' megy levegő (ablak+láb esetén lightosan középen is tolja; mind klímázva, mind fűtéssel 99% így használtuk)mint sok korabeli Citroennél [ezt a 208ból most hiányolom, meg sok más autóból is], értelmes méretű/alakú/magasságú a csomagtartó és kivett kalaptartónak is van helye [amit felemel a madzag, egyes népszerű típusokkal ellentétben ;] ]. )
    Aztán fiatalítottunk; és mivel a CitigoIV/eUP projekt kútba esett, így konszerntárs lett az utód.

    KoVee84: Most másét is feldobhatja, ez megmaradt, meg a Haynes könyv. Sokat keresgéltem hogy méretben is jó legyen, ne úthenger széles, meg tetsszen is. Asszony lerendezte annyival: 'Szerintem az ezüst felni szebb lett volna.' Szerk: Meg a kipufogóvég, nekem az is nagyon hiányzott rá; szerintem így volt gyárias :D
    bandus: Húzz bele, fogynak :DDD Néha Obiban is van.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák