Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz D1Rect #18379 üzenetére

    Én lapozófile nélkül használok egy laptopot, pedig abban csak 4gb van, de nincs extrém használat, csak tényleg a klasszikus tartalomfogyasztás, vírusírtó, tűzfal, ilyen alapdolgok és néha symphony-val office szerű dolgok, levélírás, háztartási költségek számítása, ilyesmi. Atomstabilan fut, lekopogom, de két év alatt még nem volt fagyás.

    Az asztali gépben 8gb van és ott is ki van kapcsolva, pedig ott már van "heavy" használat néha, mikor 30 lap nyitva van firefox-ban, megy letöltés, nézek valamilyen tévéadást közben ,megy vmi filmkonverzió meg vírusírtó, trójai irtó, tűzfal, sőt néha még ezek mellett ablakban még megy sakk is meg még egy csomó minden apróság, amit most hadd ne soroljak fel, a memória használat 4-5-6 giga között szokott fluktuálni, 6 felett még nem láttam egyszer sem, még komolyabb játék alatt sem.

    Amit mondani akarok, hogy nekem soha semmilyen fagyás vagy probléma vagy lassulás (amivel itt valaki rémiszgetett) nem fordult elő, se xp se win7 alatt kikapcsolt page file alatt. Annyit viszont tapasztalni, hogy kevesebbet kaparja a hdd-t a rendszer. A chrome-t nem próbáltam, biztos úgy van, ahogy írod, de akkor meg kell tanulnom együtt élni a tudattal, hogy a Chrome-t nem használom (amúgy sincs telepítve egyik gépen sem :) ).

    Azért írom, hogy ne csak a negatív oldal szólaljon meg, nekem nagyon jók a tapasztalataim kipacsolt lapozófile mellett is xp és win7 x64 alatt is. Nincs fagyás, de észrevehetően rugalmasabb a rendszer, meg én soha nem szerettem, ha a hdd-t kaparja folyamatosan, úgyhogy még a gépet is sokkal jobb érzés használni.

Új hozzászólás Aktív témák