Új hozzászólás Aktív témák

  • herrká

    senior tag

    Sziasztok!
    Itt látható a jelenlegi konfigom. Ebből reményeim szerint, a gyerkőc örökölné az alaplapot, a procit és a memóriát, plusz egy winyót.

    Alaplap Gigabyte EP45-DS3R
    Processzor Intel E-8500
    Memória 2 x 2GB DDR2 - 800MHz
    Táp SAGA 450W
    Ház CM Elite 310
    BD író LG valami
    VGA VTX 3D HD6770 1GB
    Winyó 3 db”

    Én pedig lépnék egy kategóriát. Fő felhasználási terület, családi felvételek - HD videók szerkesztése, BD-re írás. Néha kis fps lövöldözés, autóversenyzés (NFS stb.)
    Segítsetek már, rakjatok össze nekem egy költséghatékony (olcsón, a lehető legjobb) konfigot.

    Az új géphez kinéztem egy procit, de a másik topikban ajánlottak jobbakat:
    Az említett proci Intel Core i5-2320. Helyette az ajánlottak: i5-3450, vagy i5-3470. Ja, és, hogy inkább Ivy legyen, mint Sandy. Ti biztos értitek. :)

    Ezekhez az ajánlott alaplapok: ASUS P8B75-M LX – ebben 2 RAM foglalat van, és ASUS P8B75-V – ezen 4 foglalat van. Elvileg 8GB RAM megy bele most, és gondolkodtam, hogy később még ugyan ennyi. De lehet, maradok a 8-nál, így elég a 2 slot-os lap is. Jó lett volna az IEEE 1394-es csati is, de ha külön veszek egy ilyen kártyát, több ezrest spórolok a lap árán.

    Egyébként 3 db SATA-s winyó, és SATA-s BD író lesz a gépben. Tehát, ennyit tudjon kezelni.

    Memóriát 2 x 4GB, 1600MHz-eset gondoltam.

    VGA-ban a HD7770-re, esetleg hasonló tudású NVIDIA-ra, hogy segítsen a videó renderelésnél.

    Házra is kaptam sok ajánlatot:
    zalman z9, zalman z11. enermax ostrog, nzxt source 210, xigmatek asgard pro, corsair carbide 300r, BitFenix Merc Alpha, CoolerMaster 430 Black, SilverStone PS04, ThermalTake Commander MS-II,
    Sharkoon MS120-at vagy 140, XIGMATEK Midgard II.

    Valamilyen táp is kellene. Tuning nem játszik annyira (igazából semennyire), nem értek a számítógépekhez.

    Ha konkrét beszerzési forrást is kaphatnék, az jó lenne. Fontos, hogy számla kell, mert a jaffát vissza adja a cég, ahol dolgozom.

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák