Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crias

    senior tag

    válasz herrká #17960 üzenetére

    Mindent írtál csak azt nem hogy sac/kb mennyit szánsz rá :)

    Lap: Én inkább asrock B75 pro3-at ~20k (vagy pro3-m ~18k) vennék a 4 ram foglalat miatt, meg mert szerintem jó lap, habár a második asus se néz ki rossznak így elsőre. (Ezek a lapok nem tudnak RAID-et ahogy az általad említettek sem ha az kell akkor másik lapot kellene nézni)

    CPU: Egyértelműen a 3450-es lenne a legjobb választás, mivel nagyjából mind ugyanannyiba kerül, a 3470-nél meg az a 100Mhz nem ér meg +2k-t.

    RAM: Jól gondoltad :D most a legolcsóbb és legnormálisabb az a kingmax, kingston vagy corsair ramok.
    Ha jól látom az egyedülálló ramok is nagyjából ugyanolyan árban vannak mint a 2 modulból álló ramok így megfontolandó lehet esetleg azt megvenni a későbbi bővíthetőség miatt.
    Habár az 1600MHz-es ramokból épp nem nagyon látok egyedülálló modult vagy ami olyan az cl10-es késleltetésű (amit őszintén szólva nem tudok hogy mennyivel rosszabb mint a cl9-es)

    VGA: Nincs hasonló tudású és árú NVidia, amúgy se segítene olyan nagyon sokat.

    Házak:
    Szelektálok neked belőlük, de alapvetően a kérdés az hogy mennyit szánsz rá és milyen felszereltségű ház kell:
    -enermax ostrog
    -nzxt source 210,Sharkoon MS140,
    -xigmatek asgard pro
    -zalman z9, zalman z11,corsair carbide 300r,
    -XIGMATEK Midgard II.

    Ár szerint és felszereltség szerint raktam sorba, bár ez alól kivétel az asgard pro mert az olcsóbb mint a sharkoon meg a next ház viszont szerintem jobb az említett kettőnél, a Midgard II a legdrágább de személy szerint nekem az tetszik a legjobban, de ez egy szubjektív lista neked kell eldöntened hogy melyiket választod.
    Esetleg SK tesztjeit érdemes lenne elolvasnod

    Tápból megint ár függvénye minden, de talán az olcsóbbak közül ez a 2 a legjobb:
    Sharkoon wpm 400W ~12,5-13k
    Chieftec ctg 500W ~13k

    Elég lesz bőven neked a 400W is a csifiből csak azért ajánlottam az 500-asat mert annak hosszabbak a kábelei, míg a Sharkoonnál a 400-asnak is elég hosszú.
    Ha számít a külcsín akkor vedd a Sharkoont ha nem akkor meg azt amelyiket szeretnéd :)

    Crias

Új hozzászólás Aktív témák