Új hozzászólás Aktív témák

  • dtrms

    aktív tag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni alaplap kiválasztás terén.
    Első körben a gép felhasználását tisztáznám, mert a játék másodlagos.
    A gép fő célja:
    3D modellezés
    (3ds max/cinema4d/blender/rhino)
    3D renderelés (v-ray esetleg corona és java részt álló képek, tehát nem animálás)
    grafikai programok használata (Photoshop, Illustrator, InDesign)

    Sokat nézelődtem és olvastam, de nem tudok dönteni.
    Néztem olyat is, hogy x470-es crosshair, ami most ilyen 80-90 körül van de nem támogatja a pcie 4-et, vagy valamelyik új x570. A prime lapokat láttam összefoglalóban például. Azok most jó minőségűek lennének? Utána olvasva a régebbi verziókat nem igen dícsérték és mindenki a rog-ot ajánlotta vagy más márkát.
    Igazából nem tudom eldönteni, hogy arra amire nekem kell milyen alaplap lenne a legjobb ár-érték arányban.
    Pcie 4.0-át ki tudnám e használni, illetve mikor jön el tényleg az ideje!? Az új 5700xt támogatja már (?) Illetve ez a rendereknél megérződne e.
    Illetve szükségem van e X-es alaplapra egyáltalán?

    1. Mennyit szánsz az alaplapra?
    100-110 ezer maximum, de inkább jó ár-érték arányt szeretnék

    2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
    Zen 7 3700x vagy Zen 9 3900x; még nem tudtam eldönteni, hogy van e szükségem a 3900x-re

    3. Milyen méretű lapot szeretnél?
    ATX

    4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
    m2 mindenféleképp és a "standardok"

    5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
    Külön GPU lesz (talán 5700xt, ha megfelelő támogatást kap a programok esetében)

    6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
    Tuningolni nem, de "konfigurálni" igen. Olvasgattam a témáról sokat és úgy látom, hogy azért a biosban érdemes a procik és ramok végett elég sok mindent belőni, finomhangolni. Viszont a procit nem szeretném húzni.

    7. Használt, vagy új alaplap?
    Újat

    8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
    Nem

    +1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?
    nem

    Előre is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák