Új hozzászólás Aktív témák

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Nem volt még AM4es konfigom és a segítségeteket kérném. Annyit tudok, hogy páros időzítéső memóira az ajánlott hozzá 3200MHz CL16 vagy 14es .

    Melyik alaplap ajánlott erős VRM-el , amiben jól húzhatóak a Ryzen procik és várhatóan jól fognak menni benne a következő 3000 széria 8magos procijai , amiből nekem a 3600 / 3600X tetszik a legjobban.

    Ryzen 2700 / 2700X elég mindenre bőségessen a 8mag/16 szálával. Nekem csak a single player / story mód fontos játékoknál .

    Max 60.000Ftig mennék el az árban ,de csak akkor ha van értelme húzhatóság és stabilitás szempontból.Fölöslegessen nem dobnék ki ennyi pénzt ha egy olcsóbb lapba is ugyonaolyan sebességel menne , aminek a vrm-je ugyonolyan jó.

    Gondolom a sima X nélküli is felhúzható ugyonolyan sebességre mint az X es változat . Mi a gyakorlati tapasztalat erre ?

    Fix sebességen használnám az elérhető maximumhoz közeli sebességen majd a 3600/3600X-et 4.4Ghz vagy 4.6Ghz. Remélem fognak ennyit menni . A 2700/2700X nek kb 4,2-4,3Ghz a maximuma ha jól tudom .( ez az összes magra értendő ? )

    Msi márka közül választanék majd. Ezekkel megeggyező tudású és árfekvésű Asrock lapok erős VRM-el ami közül lehetne választani ? Asus és Giga lapokat nem kedvelem .

    MSI B450 TOMAHAWK , MSI X470 GAMING PRO CARBON

    Üdv.: Tamás

Új hozzászólás Aktív témák