Új hozzászólás Aktív témák

  • TYÜTYI2006

    tag

    Sziasztok!
    Erősen elgondolkozok azon melyik lap legyen! Hdekakastól lenne 4790K-hoz, Z97 Extreme9: 62500 ft, ill. Z97 Deluxe: 66000 FT. Melyiket ajánljátok? Melyik a jobb minőségű, megbízhatóbb?

    A többi konfig: VGA: valószínűleg ASUS: GTX760, majd később 960/70 közül valamelyik.
    Táp: Corsair AX760I
    RAM: Teamgroup extreme vulcan 2400 mhz 2X8 GB-s kit.
    Hangkártya: Asus Xonar DX
    Hűtés használtan: Noctua NHD14, Alpenfohn Hymalaja, vagy Brocken. Ebből a 3-ból valamelyik.
    Illetve ami még kell hozzá, pl. a megfelelő gépház.

    A 10 hátlapi usb, wifi, és 6 darab pwm port, 6 sata3 kábel miatt, előnyösebb az Asus. Felírtam összesen múltkor 6 előnyt, 4 hátrányt.

    Hátrányai: nincs esata (bővítőkártya megoldja), 1 darab 8 tűs proci csatlakozó (bár az biztosan elég is, ha jól rémlik hirtelen, van mellette 1 db 4-es is), kicsit sok az X1-es port (miután nézelődéskor szembesültem vele, hogy a wifi, és a hangkártya X1-es, de a többi kártya X4-es)

    Asrock előnyei: van esata3, 5 db pci-e X16-os + 1 mini, a proci 2X8 tűs atx (bár biztosan elég az 1 is tuning nélkül, vagy kis tuninggal), 2 usb3 konnektor (ez mindkettő lapon van), felírtam összesen múltkor 7 előnyt, 7 hátrányt.

    Hátrányai: csak 2 db a pwm + 4 a 3 tűs (kérdés mennyire kell több pwm, mert a házventik, nem biztos hogy kérik, meg akarok ventilátor szabályzót is előre, akkor meg arra lesznek kötve úgyis), csak 4 sata3 kábelt adnak (ez vehető külön is), nincs wifi (x1-es kártya megoldja), 2-ővel kevesebb hátlapi USB (bár a 8 is elég, főleg hogy kivezetve is lesz, pl. előlapon az alaplapról).

    Az előnyök/hátrányoknál, figyelembe vettem a Z87-ből: a Deluxe Dual/Quad-ot, WS-t is. Illetve a Maximus6-7 Formulát is, + a Z97 Deluxe NFC/WLC-s verzióját is. Végül leginkább ez a 2 lap maradt, mert a Maximus 7 Formula kicsit drágább.
    Köszönöm a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák