Új hozzászólás Aktív témák

  • Ðávid

    aktív tag

    válasz Mahrenburg #60801 üzenetére

    Köszi szépen a választ! Így már kicsit tisztább a kép. Sokszor valóban csak alapvető dolgokat csinálok a gépen (netezés, filmnézés, Office, stb.), de szoktam virtuális gépeket is futtatni, illetve néha még egy kis játékra is sor kerül, de többnyire nem a legújabbakkal. A most tervben levő alapot a kezdésként belekerülő Celeronnal vagy Pentiummal természetesen nem fognám be virtulizálásra, azt egyelőre a másik gépem végzi, ez meg egyelőre inkább csak akkor üzemelne amikor a fentebb említett hétköznapi használatra kerülne sor. Viszont a későbbiekre nézve szeretnék egy nagyobb terhelést is kibíró alaplapot.
    Mit tudsz ajánlani akkor a jelenlegi H97-es alaplap felhozatalból? Ezek lennének az elképzeléseim:
    - mATX vagy ATX méret
    - egy PCI foglalat jó lenne, de ha nincs azt is elviselem (Mondjuk amennyire én láttam az ATX méretű alaplapoknál PCI vagy egyáltalán nincs vagy 2-3 db is található belőle.)
    - a videókártya PCI-E sínjén felül még mindenképp 2 db további (RAID vezérlő és talán egy hangkártya)
    - M.2 foglalat legyen
    - SATA Express nem baj ha nincs
    - DisplayPort legyen, de talán ennek is el tudom viselni a hiányát, ha amúgy minden másban jó az adott alaplap
    - viszont egy 4K képes HDMI csatlakozó mindenképp kellene
    - olyan tápellátás, ami a későbbiekben egy komolyabb processzorral is megbirkózik
    - legyen olcsó, már amennyire ez lehetséges

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák