Új hozzászólás Aktív témák

  • bluevoodoo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Sürgős segítségre lenne szükségem. Tegnap reggel úgy döntött a számítógépem, hogy többet nem hajlandó elindulni. A tápra gyanakodtam először,de tápcsere után is ugyanaz a jelenség, nem indul be a gép,csak kb 1-2 másodpercenként felpörgeti a procihűtőt egy pillanatra,leáll,aztán újra. Kivettem az összes PCI cuccot belőle,a vinyókat egyből lehúztam,szóval gondolom az alaplap és/vagy proci ment gallyra, mert ha csak a proci/memória van az alaplapra csatlakoztatva,akkor sem indul be a rendszer. 5 évet kiszolgált ez a gép, olyan stabilan működött,hogy még oprendszert sem kellett 5 év alatt újratelepiteni. Szeretnék vmi olyan konfigot összerakni, ami hasonló szinvonalon ki tud szolgálni kb ennyi ideig (az elhalálozott gép egy sima egymagos Intel P4 volt Intel chipsetes Foxconn alaplappal, 1 GB Kingston DDR1 RAM-mal, Ati Radeon X1300-as videokártyával). Mit ajánlotok alaplap-proci ügyében olyan 70-80.000-ig? Vinyókat, videokártyát megtartanám,ha létezik még olyan alaplap,amin akad 2-3 mezei PCI slot. Alapvetően pro audio célokra használom a gépet, játék egyáltalán nem fut rajta, viszont mindenképp kell a gépbe a videokártya mellé egy jobb (TI chipsetes) Firewire port a hangkártya miatt, ezért van szükség a videokártya mellé még legalább egy PCI slotra. Köszönöm előre is!

Új hozzászólás Aktív témák