Új hozzászólás Aktív témák

  • daveny

    csendes tag

    Sziasztok!
    Jelenleg egy Intel Core 2 Duo E6400-as procim van + egy Sapphire 1950XT-m egy Gigabyte GA-945GZM-S2 alaplapon.
    Sajnos firmware upgrade ide, vagy oda, az 1 terás vinyómat már nem látja az alaplap. (egészen pontosan indításkor nem látja, Vista meg tőle kérdezi le az adatokat. Ha linuxot indítok, akkor az látja és onnantól ha csak restartolok és nem poweroff, akkor látja a BIOS és a Vista is)
    Ezért akarok cserélni a közeljövőben alaplapot, plusz a videokártyával se vagyok megelégedve.
    Videokártyának egy MSI R4830-at néztem ki magamnak, és most jön a kérdésem: milyen alaplapot vegyek hozzá? Méretbe olyan kellene, ami a mostanimmal megegyező (házat nem akarok cserélni) (Everest szerint: Micro ATX-em van, gigabyte honlapon nem csekkoltam le az igazat)
    Fontos szempont, hogy a vidkarim jól működjön, fontos továbbá hogy egy viszonylag elfogadható HD hangkari legyen benne (mivel alapszinten foglalkozom zenével), integrált videokártya jobb ha nincs benne.
    Fontos továbbá, hogy április környékén egy 4 magos procira akarom cserélni a gépemet (intelesre, socket775), és ha azt megveszem, nem akarok megint alaplapot cserélni.

    Mindezt minél olcsóbban meg akarom úszni, de természetesen ócskát se akarok. (tehát ~20-25e környékén nézelődöm)

    Mit ajánlotok? Válaszotokat előre is köszi!

    Dávid

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák