Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz D1Rect #7 üzenetére

    Ez érdekes. Alapjaiban kézenfekvő megoldás a passzív, de nekem nem jön le, hogy így hogy nem lesz alacsonyabb a felbontás. Az vili, hogy a VGA kiszámolja a magas felbontású képet amit a szemcsi polarizál, de csak "kevesebbnek" látod, vagy nem? Végtére is a fele sorban olyan képi infó van, ami csak polarizáltan élvezhető nem? Ha meg de, akkor meg csak elveszik az eredeti felbontású kép részletességéből az a terület, ahol a 3D-hez szükséges képi infó van. Innen indult az egész frekvenciaőrület, hogy akkor legyen egyszerre csak egy teljes felbontású kép olyan gyors L-R váltással, hogy ne vedd észre, hogy kettő van. Most akkor nem 240Hz-re törekednek a panelfejlesztésben? Azért az mégis csak fajább lenne, ha ezt tudná a panel és nem kétszerakkora felbontást, mint a FullHD ami ehhez a passzívhoz kell a minőségtartáshoz. Mindent le kell cserélni ahhoz, hogy ekkora felbontású képet tudj hordozni (új DVD), számolni (új lejátszó), átjátszani (új szabvány, bár talán a HDMI 1.4-be belefér... méjbi)

    Engem az sem zavarna, ha vezetékes lenne a szemcsi. Fejhallgatóból is van vezeték nélküli mégis a vezetékeset használom a jobb minőség miatt.
    Szerintem semmi gond nincs a shutterrel, az egyetlen gáz, hogy a szemenként 60Hz kevés és a jeladást vezeték nélkül akarják megoldani kitéve magukat felesleges problémáknak.

    Ez a passzív megoldás dupla natív felbontású panellel szintén többlet grafikus erőforrást igényel ugyanúgy mint a két kép kiszámolása csak még ott a többi cucc ára is, ez nekem megint egy többlépcsős világlehúzásnak tűnik :U

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák