Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • unknownerror

    tag

    Sziasztok!

    Van egy 750-es routerem. Ma reggelre se kép se hang. Szünetmentes mögött volt, tehát túl-alulfesz nem nagyon érhette.

    Kikötöttem a hálózatból, és ilyet még nem láttam:

    Semmi nincs rákötve, de 1-es, 2-es port világít. 3-as portba bedugom a gépet, feljön a led, de a gépen hol van hol nincs link. Volt, hogy az 1,2 led nem világított, 2-re rákötöttem a gépet, 1-es, 2-es led feljött, természetesen semmilyen IP-n, winbox-szal nem tudom elérni.

    Reménykedtem, hogy egy reset megoldja, de se a gombjával, de a csavarhúzós történettel nem jutottam előrébb, nem reagál rá, ugyanúgy feljönnek a ledek, stb.

    Van erre az esetre valami más trükk, vagy kuka? HW hibásnak tűnik nekem, de hátha más már találkozott hasonlóval. Esetleg valahogy újraflashelés?

    [ Szerkesztve ]

  • unknownerror

    tag

    válasz krealon #723 üzenetére

    Basszus, igazad lehet. Nekem is eszembejutott a vihar, de az UTP-re nem gondoltam. Már megvan az új szünetmentes, amin van RJ45 védelem, de még nem kötöttem be, mondván, ráér, 4-5 kis eszközt elbír a régi is... Remélem akkor az egy hetes modem is megpukkant.

  • unknownerror

    tag

    válasz lajos75 #726 üzenetére

    Köszi a válaszokat!

    Sajnos krealon-nak volt igaza. A modem is tönkrement, illetve a home szerverem hálókártyája is. :(
    Modemet kicserélte a szolg., biztosítónak többit leadtuk, szakvéleményt kértek. Szerintem azzal nem lesz probléma.

    Azért nem is gondoltam villámkárra, mert több, mint 10 éve van internetem, mindenféle volt már, de lekopogva, soha nem történt ilyen, se hálózati túlfeszültség, se modemen keresztüli túlfesz.

  • unknownerror

    tag

    Sziasztok!

    Költöztetni szeretnék egy RB2011UiAS-IN routert, a cél egy 1100AHx2. Van valakinek valamilyen tapasztalata hasonló helyzettel? Működhet itt az export-import? Gondolom nem, mivel teljesen más a hardver. De mégis megkérdezem, hátha volt már valaki hasonló helyzetben és van valami trükk rá. :)

    A kis 2011-es fog össze pár telephelyet ipsec-en, egy csomó szabállyal, nem lenne szerencsés, ha kézzel kellene átmásolni mindent, de ha nincs más, vagy ??opás, akkor nincs mese, neki kell ülni. :)

  • unknownerror

    tag

    Sziasztok!

    Egy érdekes jelenségre szeretnék ötletet kérni, mi okozhatja:

    Mikrotik hex, több subnetet route-ol, 100/100-as net. Eth1 internet, eth2 cisco small business giga switch.

    A switch-en lóg több szerver, azok megkapják a full net sávszélt. Ha mögé rakok egy mt routert, azon is átmegy a teljes net, kábelen.

    De ha mögé rakok egy wifi routert, annak adok egy publikus ip-t, jelenleg egy apple ac-s airport-tal teszteltem, de egy tp-linkkel is ez a helyzet, kábelen átmegy a teljes net, de wifin-n csak a fele. Szinte pontosan a fele.

    Ha btest-elek a subnet routerig wifiről, akkor már egy szálon TCP-n is megvan a kb 90 megabit (100-as routerrel) de ha külső pontra btest-elek, akkor kb 40-45. Ez bármilyen más teszt programban is kijön, speedtest, fast.com, fájl letöltés több helyről nézve, stb, pont fele, mint a kábel sebesség. Ha wifi-ről töltök le a switch-en belüli szerverekről, 100M körül van a sebesség. A routerre ac-s wifin mentem, de 100-as net portja van. Tudom-tudom, biztos a wifi, menjünk tovább.

    Tovább bonyolítva a helyzetet, van egy mikrós link innen, ubiquiti antennával (100m lan portok) a végén ugyanez a helyzet, mármint fele a sávszélesség, de ott már mindegy honnan jövök, ha rádugom a gépem direktbe, adok egy publikus címet, fele a net. A pont-pont végéről a subnet routerig megint csak belső hálón megvan a 90 megabit, például ha töltök le az egyik belső szerverről, vígan 10mega fölött jön a cucc, vagy btest-elek a router-ig. Ellenben internet felől csak 6-6,5 mega körül. 4-5 féle módszerrel is ez a 40-45 megabit jön ki net felől, belső szakaszra meg fájl letöltés, illetve btest-el tudtam játszani.

    Órákat kerestem fórumokon, hogy mi lehet ez, de nem találtam értelmes választ. Belső forgalom különböző subnetek között is átmegy full sávszélen a routeren keresztül.

    Illetve ha btest-elek a subnet routerig bentről, wifi router mögül, kábel router, pont-pont vége, bárhonnan megvan a 90 megabit TCP 1 szálon is. Több szálon meg főleg.

    Még tovább bonyolítva: tesztre rákötöttem a hálózatra egy másik internetet másik hex-el, annyi, hogy itt masq van belső subnetre, tehát normál routerként üzemelt. És voálá: ezzel mindig megvan a max net sebesség. Visszakanyarodva, az apple routeren keresztül wifin 90-100 mega le, tehát nem a wifi a szűk keresztmetszet. Pont-pont végén 95 megabit le. (100-as lan porttal).

    Tehát úgy tűnik, hogy a belső háló jó. Mi a jó isten történhet a subnet routeren belül? Van kb 10 egyszerű tűzfal szabály, cpu-ja 2-3%-on megy. Azért is bosszantó, mert a másik interneten keresztül meg akárhonnan megvolt a max net sávszél ugyanazon a hálózaton, csak nem publikus címet, hanem 192.168 kezdetűt adtam a routernek, vagy a gépemnek.

    A subnet router netével sincs gond, kifele a routerből btest-elve is mindig megvan a max sebesség, de ha az egyik szerverről is tesztelek, akármikor tud 90+ megabitet. Szolgáltatónál nincs szűrés.

    Valami a hoppokkal lesz? MTU gond? MSS? Interface queue type? Már vagy 20 féle kombinációban kerestem a route slow és hasonló kombinációkra, de nem lettem okosabb.

    Nyilván napközben nem lehet játszani, a cél, hogy a pont-pont végén egy publikus címmel is menjen a teljes sávszél, aminek úgy tűnik, nem lenne akadálya. Szolgáltató felől nincs korlát.

  • unknownerror

    tag

    válasz jerry311 #10295 üzenetére

    Igen, ezt is próbáltam kideríteni, de nem láttam máshol megjelenni a plusz forgalmat, ahol tudtam nézni is. Illetve egy routerrel kábelen jó, wifin már nem? És többféle routerrel is.
    Beraktam a pont-pont végére egy hap ac2-t router módban, az már nem olyan gyenge wifin sem. Ha publikus címet adok neki, akkor 45-50 a max letöltés bármilyen módon, ha belső ip-t adok a "sima" internetes router fele, akkor pedig 95 a max letöltés ugyanazon a hálózaton, ugyanazzal a routerrel.

    Közben van egy sejtésem ami félig-meddig stimmelhet.
    [link]

    Több helyen is utánanézve a tcp window vs latency kapcsolata illik a problémámra. Ámbár 2-3 ms eltérés van a kábel és a wifi vagy a pont-pont között, azt nem érzem akkora érvágásnak.

    Külső gigabiten lévő routert tudok használni btest-re, oda az apple router-ről (rögtön a subnet router mögül) kábelen 12-14ms, wifiről 14-17 ms a válaszidő, ezt nem érzem olyan szűk keresztmetszetnek.

    Mindenesetre ha meglesz a megoldás, beírom ide is. Mindenképpen kell valami megoldás rá.

    Lehet kicserélem a hex subnet routert, bár nem érzem ezt a 100 megabit route-olást olyan egetrengető tehernek. :D

  • unknownerror

    tag

    válasz haxy27 #10297 üzenetére

    Egy ötlet: lan vagy ha bridge van, akkor azon az interfészen a proxy-arp-t kapcsold be.

Új hozzászólás Aktív témák