Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz doktordrog #10438 üzenetére

    Igazából ha nem túl jó a jelerősség, akkor én nem is beltéri routerben gondolkodnék, hanem kültériben, mint pl. egy Mikrotik RBwAPR-2nD&R11e-4G.
    Annyi hogy ez 10/100-as porttal rendelkezik, így a 100 Mbit/s feletti hozzáférés nem valósulhat meg, persze gondolom nem is ez a lényeg, meg ugye a jelerősség mint mondtad, nem túl jó, így valószínűleg nem is lehetne összehozni, viszont ezt ki lehet rakni kültérre a ház tetejére és a jelerősség probléma részben megoldva, mögé már bármilyen routert, vagy akár egy switch-et is be lehet tenni, attól függ hogy van felkonfigurálva.

    (#10439) jegesib:
    Én csak azt nem értem, hogy ha Mikrotik-ed van, akkor minek a Quick Setup? :DDD
    Tehát a kettő az nem fér össze, egyébként meg nem is értem minek mentél bele a gyors beállításba, hiszen ha jól emlékszem, akkor alapból az AP Bridge módban van a hálózatban (bár lehet ahhoz már a mode gombot kell használni, nem emlékszem rá) és csak az SSID-ket kell felhúzni rá azt jól van, annyi hogy ez esetben a guest nem olyan egyszerűen konfigurálható, szóval ha már van egy RB2011 UiAS routered, akkor használd a CAPsMAN-t, hozd azon létre a vendég hálózatot, az AP-t tedd a belső, vagy menedzsment hálózatra, aztán CAPsMAN segítségéve konfiguráld fel rá az SSID-ket, illetve azokat rakd a neked megfelelő hálózatba, szerintem sokkal egyszerűbb, mint külön az AP-kat beállítani, főleg ha csak QS szinten próbálod, ami már több esetben bizonyította hogy nem túl jó és nem is túl stabil megoldás, nem is tudom minek rakták bele.

    [ Szerkesztve ]

  • Beniii06

    őstag

    válasz doktordrog #10438 üzenetére

    Nem akarlak lebeszélni egyikről sem, inkább mondanék egy harmadik alternatívát: Huawei B525 (vagy annak az utódja). Egy Mikrotik biztosan stabilabb tőle és több a beállítási lehetőség, viszont tudom ajánlani, mert nekem az vált be.

    Szerk.: úgy látom B535 az utódjának a neve.
    Szerk2.: A B525-re lehet külső antennát is kötni, van rajta sma csatlakozó(kettő is) és pl. egy [ilyen antennát] rákötve érnéd el a legjobb sebességet, ami elérhető lenne nálad(legalább egy, de kettő jobb lenne) és ha fontosnak tartod a mikrotikes beállítási lehetőségeket, akkor egy olcsóbbat utána kötsz és kész.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

Új hozzászólás Aktív témák