Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni vlan-okkal kapcsolatban, ugyanis nekem nem nagyon megy, legalább is ahogy szeretném.
    Még csak tegnap kezdtem el ismerkedni egy RB 3011-es routerrel és az alap dolgok meg is vannak, vagyis egy bridge (aminek nem látom úgy igazán értelmét) és arra hálózat beállítása, DHCP, tűzfal szabályok (NAT, Port Forward, Fasttrack stb.), sőt az LCD is szépen viszi a sávszél grafikont a WAN portra, viszont egy másik VLAN kialakításába és használhatóvá tételébe beletört a bicskám és tudom, jobb megtanulni magamtól, de most már eléggé bosszant ahhoz, hogy segítséget kérjek :D
    Szóval ha nem használok bridge-t, ami úgy tudom hogy ajánlott, akkor sima port alapon megy a VLAN, csak hogy nekem kellene egy trunk port, aminek a megvalósíthatóságát bridge-ben fedeztem fel, főként Winbox-os grafikus felületen, de akárhogy allítom az összes portot egy birdge-be és rakom a két VLAN-t is a bridge-be és állítom be a tagged/untagged-et egy portra, nem igazán akar működik, csak az 1-es VLAN-on van továbbra is forgalom, ami untagged-ként van (a TP-link-es switch az 1-es VLAN-t csak úgy képes kezelni), a 2-es vlan tagged-be már nem megy, valószínűleg azért, mert valamit nem jól csináltam, mert még nem igazán értem a logikát, ami alapján működik. Próbáltam már a két külön hálózatot két bridge-ként kezelni, de akkor megint csak port alapon tudtam "VLAN-ozni", egy portból nem sikerült trunk-öt csinálni.
    Na meg azt sem értem, hogy a forgalom szabályozás miért nem működik, főleg akkor, ha se fasttrack, se semmi hasonló tűzfalszabály nincs, ami miatt nem kellene működnie.
    Valaki tudna nekem segíteni ebben a "kis" problémában? :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák