Új hozzászólás Aktív témák

  • bacus

    őstag

    válasz bambano #2568 üzenetére

    Teljesen automatikusan nyilván nem tudod, ha hardver csere van, akkor ott van a backup, azt lefuttatod és "szinte" kész. Gondolom utána még oda is kell vidd, fel is kell szereld, stb.

    Ha ezt arra akarod használni, hogy automatikusan magára rántson egy konfigot, akkor ahhoz biztos kell egy script, tftp, stb. (kiváncsi leszek majd a te megoldásodra, mert lehet jobbat találsz mint az enyém)

    Nekem elég a backup, évek óta alig volt mikrotik meghibásodás, az is mind tápegység. Egy RB493AH -n kellett kondit cserélnem ami nem külső táp hiba volt. És összesen talán 2 boardot dobtam ki, azt is akkor, mikor egy link mindkét oldalát festés miatt leszedték és fejjel lefele rakták vissza. Ott konkrétan állt a házban a viz, a boardon rozsdanyomok voltak!

    Ezért én ezt biztosan nem akarom teljesen (a mostaninál jobban) automatizálni. A backupok viszont gond és probléma/gondozás mentesen visszamenőleg több is tárolódik.

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák