Új hozzászólás Aktív témák

  • adika4444

    addikt

    Hali!

    Kérnék némi segítséget. MikroTik-ezek hobbi szinten egy ideje, de ez kicsit kifogott rajtam.

    Egy haveromnál adott az alábbi hálózat: Bejön a net + IPTV egy Sagemcom koaxos eszközön, szóval bridged mód és hasonlók nincsenek.

    Ebből menne a net egy MikroTik-be (terv szerint hAP ac^2), ő NAT-olna és csinálná a belső hálózatot. Emellett kéne egy (mondjuk 10-es) VLAN, amibe bele lenne bridge-elve a Sagem. Erre a 10-es VLAN-ra lenne lógatva egy régi ASUS router egyik portja Tomato-val (a WAN port trunk módjára bevenné a forgalmat, és a kettes port untagedként a 10-es VLAN-ban lenne).

    A kérdésem, hogy ez a leírt logika megvalósítható lehetőleg egy LAN kábellel a Sagem és az MT közt? Ahogy én átgondoltam, egy kábel menne mondjuk a LAN1-be az MT-n és ezen lenne a DHCP kliens, a 2-es meg a 10-es VLAN portja lenne, és oda menne még egy kábel a Sagem-ből, ahol meg semmilyen NAT-olás nem történne, tényleg csak össze lenne switch-elve a fenntebbi ASUS egy portjával.

    Az lenne a fő cél, hogy a VLAN-on kívül a belső hálón semmilyen IPTV forgalom ne garázdálkodjon.

    Köszi előre is!

    üdv, adika4444

Új hozzászólás Aktív témák