Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz mrzed #11150 üzenetére

    Ha az SFP+ portot egy 10 Gbit/s rezes modullal használod, akkor a routerig meg lenne a 2 Gbit/s, onnan meg esetleg PC-re, illetve NAS-ra LA/LACP használatával megint meglenne, normálisabb NAS-ban eleve két gigabites port van, PC-be meg hardverapró-n találni szinte mindig 2/4 portos gigabites kártyákat, szóval ez is megoldható, vagy még drágább beruházás a két SFP+-os router, bár én annyira nem mennék rá erre a hülyeségre, mert Telekom nem 10GPON, csak GPON hálózatot használ, annak az elméleti maximuma 2,5/1,25 Gbit/s, a gyakorlati egy kicsit kevesebb és ezen osztozol 32/64 felhasználóval, de valahol akár 128-al is, szóval azt sem hinném, hogy valaha GPON-ra lenne ilyen eszköz, amivel egy porton keresztül le tudod húzni az egész szegmenst, ezért is nem erőltetném annyira a dolgot, mert lehet sokszor a szolgáltató hálózatának a limitációja, illetve túlterheltsége miatt nem lesz meg, hiába van nálad normális eszköz, nálam is ez a gond amúgy, annyi különbséggel hogy kábelnetem van, de az is a szolgáltató hozzá nem értése és fukarsága miatt egy hulladék, szóval lehet nekem a modem mögött akármilyen csúcsszuper eszköz, ha gyakran a garantáltra limitálódik az előfizetésem sebessége.

    (#11151) szir3na: Mini router, vagy éppen simán AP, vagyis aminek beállítod, a hardver meg van hozzá, a Licence 4-es szintű, szóval szerintem használható arra amire gondolsz, csak beállítás kérdése.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák