Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz agressiv #464 üzenetére

    Amit leírtál, tévedés. Gondold végig mégegyszer. Ha 60hz-en megy a monitor, amivel szinkronban működsz, akkor minden képkocka 16,6ms-onként követi egymást. Két képkocka között nem tudsz megjeleníteni képet, mert akkor az nem szinkron lenne. Tehát mi történik, ha nincs meg a 60FPS (azaz nem készül el minden egyes képkocka 16,6ms alatt)? Az törtéik, hogy néhány képkockánál meg kell várni a következő képfrissítést, ami újabb 16,6ms. Tehát nem mindig 16,6ms alatt jön a következő képkocka, hanem hol 16,6ms, hol 2*16,6 alatt (utóbbi éppen a 30fps 33,3ms-os értéke), tehát nem lesz egyenletes a megjelenítésed, valójában a fix 30fps-nél is élvezhetetlenebb tud így lenni esetenként ugrálva. Ellenben az átlagod simán lehet mondjuk 50fps, mert ugye ez csak annyit mond, hogy ennyi kép készült el egy másodperc alatt, mondjuk 59fps-nél 1 röcögésed van másodpercenként, 56fps-nél már kettő, és így tovább...

    Az 5770-et a GTX260-hoz hasonlítani elég inkorrekt, az egyik majdnem csúcskártya, a másik meg középkategória, a GTX260 kifutó ára se volt soha az 5770 mélységében. Az 5770 128bites busza miatti korlátokat meg semmivel nem lehet ellensúlyozni. Volt 4850-em is, és nagyon kevés 800 stream proci mellé ~70GB/sec es memória sávszél. A 4870 nem tudom, miért nem vált be nálad, esetleg azt tudom elképzelni, hogy nagyon régen, megjelenés körül használtad, mert valóban, a 9.2 vagy 9.3-as driver előtt (ugye ez 2009 február-március, fél évvel a megjelenés utánig) valóban volt pár driveres gond, ami miatt laggosabbak voltak a konkurenciánál, de mikor megjelenéskor megvettem a 4890-et (2009 április) már bőven pariban volt a 216core-os, szénné húzott GTX260-al. Mindezt tapasztaltam, mert 2009 március végén cseréltem az 1gb-s OC 4850-et GTX260-ra, (tehát tapasztaltam a laggokat, majd azok elmúlását februárban) majd a GTX260-at kb. egy hét múlva már cseréltem is egy 4890-re, mert közben megjelent, számomra kedvező áron. De nyilván éltem a lehetőséggel, hogy nálam volt egyszerre a két zsírúj kártya (4890/gtx260) és alaposan teszteltem őket, melyik maradjon. ;) Nem titok, hogy azért nem sokkal nyert a 4890, de végül mégis mellette döntöttem.

    Az 5850-em, amire a 4890 cserélve lett, pedig azért jól érezhetően verte a 4890-et. Mivel a 4890-el se voltak már röcögések, így az 5850-el se, soha a 2 évben, mióta megvan. :N Igaz, erős platformom is van/volt mindig alattuk. (Egy ideig egy 3200-on hajtott Q6600 volt, majd I7-re lett cserélve és az van a mai napig)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák