Aktív témák

  • dorka+

    csendes tag

    S. O. S
    van egy nyomtatóm, úgy hívják hogy canon i560. Fél éve vettem, tehát még garanciás (1év).
    Eddig minden ok volt vele. egy hónappal ezelőtt viszont fogta magát és egészen új színeket produkált, a megszokottól eléggé eltérőt. Nyomtattam vele egy 100%-os cian, magenta és yellow foltot. A cián lilás lett, a magenta az maradt aránylag magenta, a yellow meg narancs volt. Tehát a magentát kezdte előtérbe helyezni a nyomtató, mert a 100%-ciánba, és yellowba is belekeverte, csak nem tudom minek.
    Aztán elvégeztem rajta mindenféle lehetséges karbantartó műveletet, nyomtatófejtiszítés, fúvókaellenőrzés, meg tesztoldal meg ilyenek. Hát nem segített.
    Aztán újratelepítettem, és lám újra tökéletes nyomat született. Így megnyugodtam.
    Másnap megint hülye színeket nyomtatott, gondoltam, na ebből már szervíz lesz.
    Az is lett, 1 hónapig ott volt a canonnál. És megcsinálták (legalábbis ők ezt írták a papírra) , meg azt hogy az volt a baja, hogy a fúvókák el voltak tömődve.
    Hazahoztam, az első nyomat tökéletes volt.
    Aztán pár nappal később nyomtattam vele megint, és.......megint furi szinek :) Most viszont a cián, és a sárga színek tiszták, és most a magenta lett sötétlila. Ezt én már nem igazán tudom követni.
    Most mit csináljak vele, megint küldjem fel a szervízbe? Úgysem tudják megcsinálni. De hát mégiscsak garanciás, és ha garanciás,akkor elvárom hogy szart ne adjanak vissza.
    Azért 36000 Ft-ért vettem a nyáron, és nem éppen úgy állok, hogy félévente vegyek újat :U
    Aki találkozott már ilyen problémával, örülnék ha megosztaná velem.

    És még egy kérdés: Lehetséges, hogy nem a nyomtatóval van baj, hanem a számítógéppel? Egy Windows újrainstall segítene??? :F

    dorka+

Aktív témák