Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz g@bo #10788 üzenetére

    A vállalkozó attól is idegbajt kap úgy általában, hogy hogyan maradjon nyereséges és ne csődöljön be, és úgy igazából ezzel foglalkozik a mindennapjaiban. Bankbetét esetén meg olyan nagyon nem kell izgulni, berakod és max számolod a napokat.

    Szép dolog a forex, meg a tőzsde, csak az a baj, hogy kockázatos, és foglalkozni kell vele, sokat, míg a bankbetét nyugis. A diverzifikálás is jó dolog, ezzel csökkented a portfóliód kilengéseit, ami negatív irányban hasznos, pozitívban nem annyira. Szóval azzal is csak annyit érsz el, hogy hozamot és kockázatot csökkentesz.
    Likviditás szempontjából sem biztos, hogy jobb. Ugyan bármikor hozzáférhetsz a pénzedhez, viszont akkor kell realizálnod a hozamod, amikor a pénz kell, ami valószínűleg negatív, hiszen nem azért csináltad, mert elégedett vagy a hozamszinttel. Bankbetét esetén meg csak a kamatot bukod.

    Szóval csak azt akarom mondani, mindenki döntse el mennyit akar ezzel foglalkozni, és mennyit hajlandó kockáztatni, mert olyan sajnos nincs, hogy kis kockázat magas hozam.

    Ne vedd sértésnek nem kioktatásnak szántam, gondolom te is tisztában vagy ezzel, ha ilyet ajánlasz, csak eléggé ajánlottad ezt, és úgy éreztem, illik ezt leírni, mielőtt valaki anélkül belevágna, hogy ismerné a kockázatokat.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz g@bo #10793 üzenetére

    Igen aki akkor vett annak jó, aki meg nem annak meg nem biztos, tehát ez megint csak egy lehet, míg a bankbetét biztos. Aki meg OTP részvényt vett akkor 5-6 ezer forintos árfolyamon, az meg elbukta a pénze felét, ha most realizálja a hozamát.
    Az inflációról nagyvonalúan megfeledkezel valuta esetén, pedig ha már kiemelted a GBP-t, akkor jó ha látod, hogy éppenségel elég magas inflációra számítanak [link]. Persze nyilván aktív forexezésnél ez kevésbé számít mint az árfolyam ingadozás, de ha csak úgy átváltod a pénzed akkor ez sem utolsó szempont. Arról nem is beszélve, hogy amit le írsz, nem kevés elfoglaltságot jelent és tudást (illetve annak megszerzését), ennek alternatíva költsége, hogy elmehetne valahova inkább dolgozni. Szóval nem olyan evidens az a forex/tőzsde.
    De nincs is ezzel semmi baj, aki sok pénzt akar az informálódjon, tanuljon, kockáztasson, aki meg csak inkább biztonságban akarja tudni a pénzét az meg ne várjon magas hozamot.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Mercutio_ #11381 üzenetére

    Tehát te megcsinálnád az ingatlan/vagyon adó alapját képező metrikát/statisztikát. Csak ezzel megint oda jutnának ahova az ingatlan adóval. Ki becsüli fel az ingatlan, nagyobb ingóság értékét? Ha tegyük fel egzaktan meglehetne csinálni (nem lehet), mennyi idő alatt készülnének el a becslések.
    Mi alapján húztad meg a sávhatárokat? Hogy most az olyan emocionális és morális szálakat ne is pendítsük meg, hogy miért büntessük azt akinek alacsonyabb lett pillanatnyilag a jövedelme, de egy értékesebb ingatlanban lakik, örökölte akármi. Sejtem, hogy ezt lesöpörnéd a költözzön olcsóbb ingatlanba, de ezek az érvek minden ilyen alkalommal elhangzanak és valahol jogosak is.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz emvy #11384 üzenetére

    Az lehet, de a vadkapitalizmus tudtommal már kifújt mint eszme, tudtommal már jó ideje egy szolidáris kapitalizmus féleséget építgetnek a fejlettebb államok, csak a fokozatok eltérőek. Egyébként kiragadtál egy direkt általam kiemelten is mellékzöngének tekintett mondatot. De vissza az alapkérdéshez. Ki becsüli fel a vagyonod, milyen alapon, milyen gyakran történik meg újra az értékbecslés, hiszen a vagyonod értéke változik folyamatosan?

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz lajafix #11386 üzenetére

    Ez nem kifogáskeresés, le volt szólva, hogy a jövedelem utáni adófizetés az milyen torz és különbenis. Én nem úgy látom a vagyonutáni adófizetés majd meghozza a kánaánt, és soha többé nem lesznek kiskapuk, adó elkerülés stb. Erre hoztam fel, hogy az asztalon szép, a papír sok mindent elbír, csak a valóságban a dolgok mindig kicsit komplexebb, másabbak.

    Szerkre: Úgy látom szándékosan próbálsz sarkítani. Így feleslegesnek érzem a további eszmecserét veled.

    Olvastam néhány hozzászólásodat ebben a topicban, és igazából nem értelek, hogy mi abban a jó, ha iszonyat arrogánsan, cinikusan degradálsz egy másik embert. Konstruktív véleményt nem nagyon láttam tőled. Értem én hogy fotel tárbornoknak lenni könnyű, azt is értem, hogy nagy örömet okoz,az unalmas hétköznapokon, ha azt hiszed frappánsan felül kerekedtél valakin. Más kérdés, hogy mi a valóság.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz lajafix #11392 üzenetére

    Hol írtam kivételt? Egy morális, emocionális szálat említettem meg, ami mivel emberek vagyunk nem elhanyagolhatóak, írtam, hogy arra ne ugorjatok arra feltétlen, persze megtörtént, mert azon könnyen rugóztok. Alapvető kivitelezési kérdéseket tettem fel, amit nektek támogatóknak csak elfogadható módon meg kellett volna válaszolni, de nem tettétek, (illetve _BM_ válaszolt valamit), csak jött a lenézés, hogy aki a vagyonadóról bármi negatívat mer mondani, az dilettáns, sőt eretnek. Én egyébként nem utasítom el vagyonadót önmagában, csak a kivitelezést látom problémásnak, illetve amit DeFranco írt, az is megfontolandó, hogy milyen kontextusba helyezzük az egészet.
    És igen, megint az arrogancia, nézd meg ezt a hozzászólásod, te vagy a ráció, te mindent jól látsz, mindenki más csak félkegyelmű, naiv.
    Mi abban a naivitás, hogy a vagyon adó nehezen kivitelezhető? Miért nem tették meg eddig ha az olyan egyszerű, igazságos, ésszerű? Persze tudom, mert sok a félkegyelmű tudatlan naiv. Kérdés, hogy a te arrogáns hozzá állásoddal mire lehet jutni országvezetési szinten, amikor emberek tényleges életét kell befolyásolni, nem a papírlapon kell görbéket húzni meg makró képleteket számolni. Néha le kéne szállni az elefántcsonttoronyból, úgy lehet könnyebb lenne.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Mercutio_ #11435 üzenetére

    Nem, kérlek felejtsétek egy pillanatra már el azt az örökléses dolgot. Direkt kértem, hogy ne foglalkozzatok vele, sokadszorra írom. Bár egy elég jelentős kivételt írtam, de inkább alapvető problémákat vetettem fel és szerettem volna, ha arra koncentráltok. Ha egy pillanatra nem próbálnátok kisarkítani, "viccesíteni" a dolgot azt is megköszönném.
    BMW-s példára: Aki ténylegesen kapta, annak valószínűleg nincs pénze BMW-t fenntartani (legalábbis nem hinném, hogy közvetlen saját pénzét költi), hiszen valószínűleg az finanszírozza akitől kapta (cég, tehetősebb ismerős/rokon), de ez aztán tök off, és fejtegetés.
    De nézzük a vagyon adót a BMW-re:
    Mennyit ér a 7-es BMW?
    A válasz az, hogy egy csomó mindentől függően (életkor, felszereltség, műszaki állapot, ritkaság, széria különlegességek, stb.) néhány százezertől több tízmillió forintig. Ki állapítja meg, hogy éppen mennyit ér? Milyen gyakorisággal történik az értékbecslés? Persze lehet mondani, hogy kötelező szerviznél felmérik, de erre jelenleg nincsenek berendezkedve, na meg ahány szerviz annyi érték.
    Majd emelkedjünk egy kicsit felül ezen és ezt az értékbecslést megfelelő (már elve ez is értelmezhetetlen és gumi kifejezés) gyakorisággal végezzük el minden vagyon tárgyra (ez is megint egy gumi dolog).
    Mi számít majd adóköteles vagyontárgynak? Egy többmilliós ékszer, bunda vagy műtárgy már az, (hogy most az ingatlannal ne foglalkozzunk)? Akkor egy pár tíz/százezres, miért nem az? Mert sávhatárok lesznek? Hol lesznek a sávhatárok, ki állapítja meg, milyen alapon, vajon nem igyekeznek majd sávhatár alá/fölé értékeltetni magukat? Vajon minden vagyontárgyat bevallanak majd az emberek, ahogy teszik a jövedelemmel (khm, nem).
    Nem mondom, hogy a vagyonadó eleve az ördögtől való ötlet. Csak lássuk be semmivel sem egyszerűbb, kikerülhetetlenebb, megkockáztatom, hogy nem is a priori igazságosabb, mint a jövedelem adó. Ettől függetlenül be lehetne vezetni, más adó terhek rovására, csak én szkeptikus vagyok azzal szemben, hogy akkor huss ettől minden jóra fordul.
    Az eredeti hozzászólásom is ebben a szellemben íródott, hogy a vagyonadót nem hinném önmagában sokkal jobbnak, mint a jövedelemadót (papíron a jövedelemadó is nagyon szépen mutatott).

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Mercutio_ #11463 üzenetére

    Olyan nagyon azért nem másztam el.[link]
    Te írtál ingatlan, és nagyobb értékű ingóság, nevesítve autó, hajó, alapján történő kedvezmény megvonást amit én általánosítottam, hogy ennek megvalósítási alapja hasonló vagy ugyanolyan, mint az általánosan vagyonra kivetett adó. De attól, hogy általánosítottam, még ugyanazok a kérdések merülnek fel ezekre is.
    Arról volt még szó, hogy az így kivetett adó majd szofisztikáltabb lesz és igazságosabb lesz én ezt és az egyszerű gyors kivitelezhetőséget kérdőjeleztem meg.
    Azt írtad, hogy egy érték fölött kizársz embereket, ezt az értéket 25 és 15 millióban határoztad meg, tekintve hogy az átlag lakásár 13,1 millió volt feltételeztem, hogy a többség így részesül a kedvezményben, tehát gyakorlatilag megint csak eljutunk szinte az általánosan kivetett ingatlan/vagyon adóra, azaz amit én általánosítottam (elmásztam), ezt készséggel beismerem, de én nem érzem olyan durva torzításnak. Persze elfogadom, hogy ezek csak hasra ütött számok, de te fogadd el, hogy én ez alapján úgy véltem elég kritikus tömeg van alatta, hogy általánosíthassak..
    Én nem tudok róla, hogy mindenki elfogadná az Eurotaxot, sőt inkább megvagyok győződve arról, hogy senki sem köteles elfogadni az ő értékelésüket, ha nem tetszik mehetnek máshoz.
    Ingatlannál is nyilván máshogy becsül A bank máshogy B bank, máshogy a független értékbecslő, stb.
    De hagyjuk megpróbáltuk megvitatni, nem sikerült. :R

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák