Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngaba

    aktív tag

    válasz PredatorZoli #96722 üzenetére

    Köszi a választ. A small cap growth-ról leírtakkal nem tudok vitatkozni, ezt akkor megfogadom majd.

    De az OPEN-t megvédeném. Téged idézlek: Nem profitábilis céget akarunk venni (az már be van árazva a rv árába), hanem alulárazottat. (Valamennyire a value faktor is ezt akarja megfogni, de amióta ennyire népszerű, kérdés, hogy mennyire tudja.) Ha úgy értetted, hogy profitábilis, hogy mint részvényvásárló szép hozamot termel, akkor azt pedig szerintem nem tudjuk. Szerintem ezek a trendi szempontok inkább függetlenek a fenti értelemben vett teljesítménytől, max azon keresztül van összefüggés, hogy mennyire modern / nyugati szemléletű a cég. (De igazság szerint én nem is tudom, hogy mi alapján válogatják be a cégeket, csak a portfólió összetételét néztem meg.) Az OPEN-ben eleve large cap cuccok vannak főleg, nem garázscégek; szóval pl. a 10. helyen lévő Intesa Sanpaolo nem attól lesz jó vagy rossz befektetés, hogy rajta van az OPEN listáján. Én az OPEN-re úgy tekintek, mint egy közel random equal weight választás a VWCE-ből. (Az equal weightség is szimpatikus nekem.) Ez van a portfóliómban a VWCE-szerű dolgok helyett.

Új hozzászólás Aktív témák