Új hozzászólás Aktív témák

  • ody42

    senior tag

    Sziasztok!

    Az én kérdésem nem a mibe tegyem megtakarításomat kategória, hanem pont fordítva, miből vegyem ki.

    2015 júliusban vettem MAK 2020/J premium-ot 5.5 millióért, TBSZ-re, aminek a 2015 volt a gyűjtőéve.
    A kamatok nem lettek visszaforgatva, tehát kb. 1 millió hozam csak áll a TBSZ-en. (tudom, hülye vagyok, hogy nem foglalkoztam vele)

    Ezen kívül van egy 2016-ben indított TBSZ-em, amire vettem 3 millió PMAK-ot, itt kb. 400ezer lehet a kamat.

    Most ingatlan vásárlás miatt ki kellene vennem kb. 3.5-4.5 milliót, de nem tudom, hogy az adózás szempontjából mi lenne a legjobb választás.
    A 3-év lejárt már mindkét TBSZ-en, szóval úgy logikáztam,hogy a 2015-öst már nem éri meg feltörni, hanem inkább a 2016-ost célszerű, még ha ebből a 3.5 millió is csak neccesen lesz meg.
    Ekkor a 3 millióra fizetek 1% visszaváltási díjat + a kamatra 10% kamatadót kell majd bevallanom. Jól látom, hogy ez az optimális megoldás, vagy van esetleg más is amit tudok csinálni? (Azon kívül, hogy meghalok, mert akkor az öröklésnél nem kell adózni a ki nem futott TBSZ-re :DD )

    Előre is köszönöm a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák