Új hozzászólás Aktív témák

  • mgoogyi

    Topikgazda

    válasz Brandynew #33743 üzenetére

    Egyrészt Madwe-val nagyon egyetértek.

    "Tipikus magyar mentalitás"...ja persze. Nem, nem normális, hogy 12 óráznod kell, hogy juss valahova.
    Alkalmanként oké, de állandóan nem.
    Tudod miért alakult ki, hogy napi 8 óra a standard? Mert felette már annyit romlik a hatékonyság, hogy nincs értelme.

    Programozó vagyok, már 10 éve kint lehetnék 2-3x-os fizuért és mégis itt vagyok és húzom fel a GDP-t.
    Azt gondolom, hogy ebben a topikban többnyire versenyszférában dolgozó emberek vannak, úgyhogy itt nagyon ne gyere azzal, hogy " ti tudnátok azért tenni, hogy termelékenyebb legyen a magyar gazdaság, hatékonyabb legyen a javak előállítása", mert 8 órában többet teszünk hozzá, mint az átlag.

    "ha a főnök azt kéri, hogy fél órával tovább maradjon bent valaki a munkahelyén"
    Kérnie se kell, mert tudjuk, mikor kell megtolni a dolgokat. Ha szombaton van helyzet, akkor szombaton is dolgozunk. Ez nem gyakori és tisztában vannak vele, hogy az állandó túlóra inkább kontraproduktív.

    És engem végtelenül zavar, ha tanárként plussz munkát kell vállania valakinek, mert az oktatás az alapja a jövőnek és emiatt (meg más miatt) nem elég vonzó a pálya. Meg úgy általában nem látom, hogy meg lennének becsülve a közalkalmazottak.

    Kíváncsi leszek, ha majd lesz gyereked, akkor mennyit változik a véleményed.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák