Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz fLeSs #3179 üzenetére

    az napi 100 ft... de nem igazán értem, hogy az mi. Nem az alapkezelői díjat mondták? Bár azt közvetlenül nem te fizeted, hanem az alap vagyonából szedik le.
    de ilyet még nem hallottam, hogy ha 300 nap után ki akarsz szálni, akkor 1millió ft-nál 30.000 ftért kiszálhatsz? :F

    szerk: nagy összeg! 3%

    ha nincs elméleti minimális hozam, akkor az is lehet, hogy 11 évre semmi hozamot nem kapsz, tehát nem igaz, hogy nem veszíthetsz semmit. Nézd meg, hogy 1996-ban mit ért 1millió ft, és ma mennyit ér. Az értékét veszítheted el.
    Bár kicsi a valószínűsége, hogy 11 év alatt ne növekedjenek a részvényárak.
    Nem tudni, hogy Kína gazdasága mit fog produkálni az olimpia után. De a jelenlegi részvényárak ott már beárazták a jövőt is. Vannak kockázatok bőven.

    az meg hogy neked jó már, ha betét feletti hozamot hoz, azért túl egyszerű gondolkodás. Nem mindegy milyen kockázatot válalsz érte. pl. mennyire éri meg neked 10% hozamért cserébe bevállalni 0% hozamot.

    tiéd a döntés.

    De azért betétből meg állampapírokból jól megérkeztél az egyik legvolatilisebb piacra :DD :Y

    Én inkább egy kis ismerkedést javasolnék a témával, ha érdekel, addig 2-3 hónapra meg tedd betétbe. Aztán tudsz normálisan dönteni. Mert látszik, hogy most még elragad magával az új.
    Nem egy nagy összeg, de én most kivárnék, hogy merre indul a piac a szakadék széléről. Lefordul, vagy ugrik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák