Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz YM #54636 üzenetére

    Erre általánosságban nehéz válaszolni. Kevés hátránya van a nagyobb felbontásnak, bármikor le lehet méretezni kisebbre ami jótékonyan hat a zajra is, és az utólagos vágáshoz is jól jön, ha van miből. Talán csak a nagyobb tárhely és az erőforrás igényesebb feldolgozás szól ellene.
    De persze valójában a legtöbbünknek nincs szüksége a 20+ MP-ekre. FullHD monitoron az öreg Fuji F30 vagy a D40 6MP-es képeit is szívesen megnézem bármikor, és nem igazán van hiányérzetem (persze csak amíg nem akarok belenagyítani egy-egy részlet miatt). Viszont a marketing nagy úr, a több=jobb, a gyártók a technológiai fejlesztéseket rendszerint összekötik a megapixelszám emeléssel is.
    A zaj egyéni tolerancia kérdése, én mft-hez vagyok szokva, szóval kevésbé zavar :) A tesztek/mintaképek alapján szerintem mindkettő ISO800-ig különösebb gondolkodás elengedhető, de pontos expoval (=nem kell utólag húzni a képen) az 1600 sem vállalhatatlan. De ha nagyon muszáj akár fölé is mennék, főleg leméretezve és/vagy fekete-fehérben
    A portrét a fotós készíti,a gép csak egy eszköz, hogy ezzel a közhellyel éljek. De ha arra gondolsz, hogy melyikkel lehet jobbat leválasztani az alanyt a háttérről akkor a RX100mI és II kb. egálban van Nikon1+kitobival, az f4.9 és f5.6 közötti különbséget élő ember ki nem szúrja. Viszont a Nikon1-re feltekerhetsz a kitobin kívül mást is, plusz adapterezhetsz egy rakás objektívet, az RX100-ra meg nem.
    Vannak a Nikon1-nek előnyei (kicsi, ügyes, gyors, penge AF stb), de ha portrézni akarsz akarsz és nem idegenkedsz a használt gép + manuális objektív kombótól, akkor a Nikon1, de főleg az RX100 árában jobb megoldásokat is lehet találni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák