Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Lacy6 #53736 üzenetére

    Ez most nem pont neked szól, mert te lehet tisztában vagy a dolgokkal, hanem bárkinek aki lusta egy picit olvasgatni és panaszkodik a masinájára: a fotózás lelke a fény. Amíg van fény addig meg ezekkel a mai csúcskompaktokkal szinte csak rajtad múlik, hogy "milyen képeket csinál" a gép, mert a gép csak egy szerszám, a kép a fejedben születik. Szal szerintem el kell sajátítani a fotózás technikai meg kompozíciós alapjait, a raw, feldolgozószoftverek használatát és akkor garantálom majd hogy vállalható fényben bármelyik mai csúcskompakt vagy cserélhető obis gép "jó képeket csinál" majd a kezedben és sokkal elégedettebb leszel a gépeddel :K Nem olyan nagy dolog megtanulni az alapokat, komolyan érdemes rászánni egy kis időt, mert tényleg meghálálja majd magát, gyakorlatilag egy kis tudás többet dob a fotóid színvonalán, mint ha vennél egy új gépet :K Íme pl. egy fórumos kolléga képei, az x30 nagyapjával, x10-el készültek, szerintem nagyon ott vannak a szeren: [link] [link]. Én is 25k-s géppel kezdtem anno és máig egy 35k-s vázat használok általában :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák