Új hozzászólás Aktív témák

  • Poplacsek

    senior tag

    válasz barrasz #42543 üzenetére

    Sony DSC-RX100M2. Nem szeretnék nagyon belemélyedni, mivel nincs komoly összehasonlítási alapom. Előző gépem egy Panasonic FZ50-es bridge gép volt, amit vagy 6-7 éven át használtam. A Panával se voltak nagy bajok, szerettem. Viszont gyenge fényben már elő kellett venni a külső vakut, vagy az állványt és bele kellett mélyedni a manuális beállításokba, mivel ISO200 fölött elég gyatra volt... Ezzel én még csak-csak megbírkóztam, de az asszony... :DDD
    Ezért elsődleges cél az volt, hogy az új gép asszony kompatibilis: azaz kicsi, zsebben hordozható, és jó legyen gyenge fényben, ergo auto módban lehessen vele lövöldözni minden helyzetben.
    Felmértem a meglehetősen szűkös kínálatot és a vadi új RX100M2-re esett a választásom.

    Hát ez a gép számomra döbbenetes, gyakorlatilag nem lehet vele rossz képet lőni. Olyan helyzetekben, amikor az FZ50 csak a nagy feketeséget adta vissza, itt tökéletes és zajmentes képet kapok auto módban is. A vakuját még nem is teszteltem :) Auto módban lőtt portrék mélységélessége tökéletes...

    A fullHD videó felvétele már csak hab a tortán, külön kamera családi célokra ez mellett értelmetlen... Youtube-on lehet nézni jókis mintákat.

    Bocs, ha csöpög a kommentem.. :D Mint említettem nincs komoly összahasonlítási alapom, de egy nap használat után úgy gondolom, hogy ennél jobban nem dönthettem volna. Persze fullframe DSLR-ek, vagy APS-H MILC-ek biztos ennél is gyorsabban fókuszálnak és kisebb záridőkkel dolgoznak, de egy kocafotósnak sokkal komolyabb hátrány a méretük, súlyuk, hordozhatóságuk, mint az előnyük egy ilyen csúcskompakttal szemben, mint az RX100II. Ráadásul nem vagyok biztos benne, hogy nem véreznének el mellette belépő szintű DSLR-ek. :F :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák