Keresés

Aktív témák

  • Overclocked

    tag

    válasz Lacopapi #16722 üzenetére

    Sziasztok!

    Az alábbiak közül melyik a jobb vétel?

    Xperia X8 vagy Optimus GT540?

    Örülnék ha megindokolnátok az ajánlatotokat csak hogy jobban lássam a dolgokat.

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Üdv:

    Dani

  • manchester85

    addikt

    válasz Lacopapi #16722 üzenetére

    Látom nem sikerült igazából értelmezni, amit írtam. :U Nem szóltam le semmilyen mobilt, főleg nem azért, mert nem érintőkijelzős. Azt se mondtam, hogy attól, mert egy telefont hardveres gombok alkotnak, érintőkijelző nélkül, még ne elégíthetné ki az emberek 99%-ának használati igényeit. Viszont legjobb "nem érintős" mobilokról nincs értelme beszélni, ugyanis olyan szinten háttérbe szorult a fejlesztésük, hogy nem egy párhuzamos termékpalettává váltak, hanem egy alárendelt termékpalettává az érintőkijelzősökkel szemben. Az első iPhone megjelenése idején voltak iPhone vs N95 összehasonlítások, vagy vs samsung Innov8, hisz akkor még gyerekcipőben járt az érintőkijelzős ipar. Beszélhettünk erősebb hardverről is, hisz az LG Prada nem volt éppen világverő semmilyen tekintetben. Ma viszont már nincs nem érintőkijelzős csúcstelefon, a high-end kategóriát teljes mértékben a tapi telefonok fedik le. Ezt nem csak az eladások, hanem a hardveres specifikációk is bizonyítják. Ha úgy tetszik, nincs olyan gyártó, akinek lenne olyan csúcskészüléke, amely ne érintőképernyős lenne. Nyilván a példám eltúlzott volt, te abba a kategóriába tartozhatsz, akinek bizonyos funkciókra kell a telefon, de nem kifejezetten foglalkoztat ez az ipar, illetve hogy nem tartottad kényelmesnek a használatát (vagy rosszat próbáltál, vagy egyszerűen nem vált be, van ilyen). A szegényes gondolkodást pedig inkább az támasztja alá, hogy nem bírtad megérteni, hogy a hozzászólásom nem a "nem érintős" mobilok leszólása lett volna, hanem az érintős mobilok forradalmából adódó "hagyományos" mobilok háttérbe szorulásának kifejtése. A középmezőnyben nyilván ugyanúgy jó lesz egy hagyományos kialakítású cucc, de mivel sem fejlesztésben, sem hardverben, sem szolgáltatásban nem építenek rájuk a gyártók olyan mértékben, mint a legjobb érintős mobilok esetén, így kénytelenek vagyunk szubjektív értékrendtől függetlenül is degradálni a hagyományos billentyűzettel ellátott, nem érintős mobilokat az érintősekkel szemben. Már ami a legjobb érintős vs legjobb nem érintős összehasonlítását illeti természetesen.

    szerk: Egyébként ha azt mondom, hogy a 3 vezető OS, a Microsoft az Apple és a Google platformja egyaránt csak érintőkijelzővel ellátott telefonokkal van jelen a piacon, akkor az csak mutat valamit, nem? :)

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Lacopapi #16727 üzenetére

    Látom, továbbra se érted, na akkor még egyszer: az, hogy egy érintős vagy egy hagyományos gombsorral kialakított készülék a jobb, azt nincs jogom eldönteni. A trend az érintős mobilok irányába halad, aminek ugyebár az a logikája, hogy ugyanakkora felületen több használható rész legyen, megspórolván ezzel a vezérlésre szükséges felületet. Hogy ez jó, vagy nem jó, nem tisztem eldönteni. Az viszont tény, hogy az érintőkijelzős mobilok forradalmi terjedésével a fejlesztések hardveresen, szoftveresen erre összpontosulnak. Én nem arról akarlak meggyőzni, hogy az érintőkijelzős telefon, mint koncepció jobb a hagyományos gombsorral ellátott készülékeknél, (ezt mindenki döntse el maga) hanem, hogy a tapisok terjedésével, és az erre épülő platformokkal a "hagyományos kialakítású csúcstelefon" fogalma megszűnt. Ez nem egy vélemény, nem egy leszólás, hanem tény. Ettől még mindenki szerethet, használhat olyan telefont, ami számára szimpatikus, de objektív szemmel nézve nem lehet a "nem érintős" telefonokat a felső kategóriában értékelni, ha hardveresen egyik gyártó se oda szánja...

    i6 Silver

Aktív témák