Új hozzászólás Aktív témák

  • krealon

    veterán

    válasz Jack Oneill #52319 üzenetére

    "Adott egy céges gép. Win 10, Mozzilla Thunderbird levelező rendszer (tkomos email).
    2 napja százával kapunk olyan levelet, hogy a tárgyba a következő van írva: Undelivered Mail Returned to Sender. Nem viccelek, napi 200-300 levél.
    "

    Valaki az adott e-mail cimet felhasznalva probal spam-elni hamis feladoval.
    A cel-szerverek detektaljak es visszautasitjak, viszont a hibauzenet a hamisitott felado cimere megy vissza.

    Ezzel nincs mit tenni, mivel az uzenetek forrasa nem abban a rendszerben van.

    "A Telekom szerint , miután elküldtem nekik az egyik ilyen levelet, azt mondták, hogy tűlünk megy kifele nem kézbesíthető levél, de mivel én küldöm kifelé a leveleket, ezért tudom, hogy nem erről van szó. Ráadásul 1 nap kb. 5-10 levél megy csak ki."

    Ha nehezedre esik a level forraskodjaban elolvasni a Received: kezdetu sorokat, akkor ne csodalkozz, ha ilyen semmitmondo valaszt kapsz.

    "ESET lefuttatva, Hitman Pro lefuttatva, Malwarebytes lefuttatva, semmit nem találnak. Szerintetek mi a fene lehet ez?"

    Egy spamlistara felkerult az adott e-mail cim. Nincs mit tenni.
    Ha a digitalis alairas megvan a domain-re (DKIM, SPF), akkor egyszeruen ignoralni kell a hatterzajt.
    Ha a fentiek hianyzanak, akkor pedig keresni kell egy hozzartot, aki rancba szedi a rendszert.

Új hozzászólás Aktív témák