Keresés

Aktív témák

  • h_143570

    addikt

    válasz phare #802 üzenetére

    A NOD32 mar szinte egy teljesen heurisztikus kereo, igy az adatbizis meret ra nem teljesen ertelmezheto. Az adatbazis merete ugyszinten egy erdekes dolog, mivel nincs egyseges szabvany az adatbazis bejegyzesek szalomasara. Egyebkent minnel nagyobb az adatbazis merete annal biztosabb, hogy meg mindig inkabb szignatura alapu a kereso motor. Ez manapsag mar nem tul jo megoldas, foleg mert lassit es nem tud jol alkalmazkodni a valtozo kartevokhoz. A jo hir, hogy legalabb ezt felismerte a Symantec is, persze nagyon sok idobe fo kerulni mire kepese leszek ranezni a termekeikre.

    Ja igen a Panda 2 milla korul van.

    Egy 2 megbukas a VB100 meg nem nagy gond sokkal rosszabb ha egymas utan tobbszor. Termeszetesen a wild listatas tesztek fontosak, de a zoo lista legalabb annyira fontos. A VB adatokat ugy erdemes nezni, hogy ossze kell vetni a sikeres, sikertelen es nem indult bejegyzeseket. Az utobbi 2ot nyugodtan lehet egy kategoriaba sorolni. Igy a 2 termek kb azonos ilyen szempontbol.
    [link]
    [link]

    A symantec termekeikvel amig mig kovettem oket, rendszerint kb egy ev folyamatos hasznalat utan szivta meg veluk a felhasznalok nagy resze. Persze neked lehet, hogy szerencsed lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Gyomman

    aktív tag

    válasz phare #802 üzenetére

    Nekem pl. AVG-m van, ami a teszteken elég csúfondárosan szerepel. Ehhez képest nekem ez vált be a legjobban. Az biztos, h a tesztek elég éles képet adhatnak arról, h egy-egy vírusírtónál mennyire vagy biztonságban. Viszont pl. a VirusBulletin 100% az 1-2 víruson is múlhat... Szóval sztem csak azért, mert vmeik termék jobban szerepel eyg teszten, mint a másik, nem muszáj helyet cserélniük a gépeden (magánvélemény)...
    Ami a nodot illeti, míg nekem volt (bár az a régi nod volt, nem a mostani, állítólag azóta jobb lett), ha fel is ismerte azokat a vírusokat, mint pl. az AVG avgy Kaspersky (ha felismerte őket), akkor is vmeiknél a heurisztika segített, mert nem írt konkrét nevet, hanem csak annyit, h vszínűleg vmien módosulat (ezért szerepelhet véleményem szerint jól a teszteken, és nem az adatbázisa miatt elsősorban, megint magánvélemény)...

    Cogito ergo sum

Aktív témák