Keresés

Aktív témák

  • volvoguy

    addikt

    üdv. letöltöttem, és kirpóbáltam a symantec endpoint protectiont. hát nem tetszik, nem tetszett pontosabban ,emrt már nyomtam is egy uninstallt. felháboritó, hogy 500megát foglal a vinyón. csak nem értem, hogy mi iylen helyigényes..a beépitett tűzfalat nem installáltam..marad a beépitett anti-spyware, és a virusirtó. ez a 2 foglalna 500 megát a vinyón? mert nem oylan vészes a 200gigás lemezemen, de azért még is..pl. a nod csak 20megát foglal..érdekes na mindegy....

    nod 15 perc alatt végzett, nem talált semmit.
    majd elinditottam ezt....ezt 2 órán át ment...te uristen..2 óra...ezalatt talált egy valamit..az egyik játék könyvtárában, amit se karanténba, se törölni, se megtisztitani nem tudtam...mert a kezelőfelülete egyszerűen borzalmas...nem a főmenű, az elég egyszerű..de kereséskor/irtáskor...ejjj

    fogalmam sincs lehet-e benne állitani, hogy csak keressen vagy egyből irtson is..de ez önállositotta magát, mindenféle üzenetküldés nélkül elkezdte törölhgetni a fájlokat..azt sem tudom miket...

    a nod-nál - mivel eddig csak azt használtam - a kezelőfelület nagyon felhasználóbarát...logikus, és egyszerű...itt...ájjáj....

    de mégis, jól szerepelt a tesztekben, mind az AV comparatives, mind a Bullettin tesztjein. Érdemes mégis megtartani, ha keresésre nem is, de a beépitett anti-spyware, és proactive védelem miatt? vagy a beépitett anti-spyware-t helyettesithetjük mással..a-squared-el, counterspy-al, sweeper-el?

    kinek mik a tapasztalatai, akik kipróbálták?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    az az igazság, hogy azon gondolkozom, hogy talán valamiylen szempontból teljesen felesleges vitatkozni, hogy melyik irtó a jobb. mert hülyeség. én azt mondom, hogy mindenki maga döntse el. nézze szépen meg az av-comparatives, bullettin tesztjeit. talált ott 10 nagyon jó virusirtót. és abból a 10ből már mindenki kitudja váalsztani a neki megfelelőt. 100%os védelem sztem nincs...igy is, ugy is a gépedre fog kerülni vmi szarság...

    kell egy jó tűzfal, comodo vagy online armor.....kell egy jó spyware progi...ami jól keres, meg van aktiv védelme....meg kell egy nagyon jó irtó....esetleg kiesgészités képpen egy helyett 2 spyware progi..és kész....a tűzfal a nagy résézt sztem kiszűri...a jó virusirtó megtalálja a virusok nagyrészét...nameg egy kémeltávolitó is jól jön aktiv védelemmel....

    amugy nem hagyok fel a teszteléssel..csak másképp csinálom...felpakolok a gépre bizonyos irtót....és hagyom hadd menjen....működik fél évig..az jó...utána kirpóbálok mégegyet...és igy meg lehet tudni, melyik is a jó igazából...igaz hosszadalmas, de ha jó irtót fogsz ki, fél évig nem kell a gép felé nézned (ami nálam ritka, rekord 3 hónap kék halál nélkül)

    Amugy az avastot is kiprobáltam...biztos jó...de a kezelőfelülete...oylan mint egy zenelejátszó...ábszolut nem jön be, a menük lassan kusznak be...nem látom a keresést iylen sávban...szal nem tetszik..de motorikusan bizti jó..majd még probálgatok....

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    én azt mondom....
    1 tűzfal: comodo vagy online armor....
    max 2 antivirus....2 ami megfér egymás mellett....
    és akár 2-3 anti-spy..amik kiegészitik egymást..pl ami jól keres, a másik meg jól véd, vagy vmi iylesmi....

    de sztem felesleges telerakni a gépet sok-sok szarral...mondjuk az a baj velem ,hogy én NOD párti vagyok....nem tom miért, de nekem bejön...és nehezen állok át más tipusra...persze én szivesen kirpobálnék többet is....de szarrá b.ssza a gpem a sok szemét, amiket a progik maguk utéán ahygnak...ha tehetném felraknék minden nap egyet-egyet..és megvizsgálnám..és eldönteném egy hét alatt ,hogy melyik jön be..de hát nem megoldható

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    na felraktam az f-secure-t. az már igen. a kezelőfelülete sokka ltetszetősseb. mondjuk magyar nyelvű...ez sokat segit, de ugyanoylan logikus mint a nod..nekem legalábbis...jól kalibrálható..egyszerű és kompakt. majd éjjel lefuttatom...eldöntöttem hogy kirpobálom az összeset. ha bedöglik a windows hát bedöglik..majd reinstall...oylan adatom ugy sincs a gépen ami bánná a kékhalált...ugyhogy ha már elkezdtem végigtolom...

    egy kérdés: f-secure-ból melyiket kell letölteni, az antivirust, vagy az internet security-t, vagy a client security-t? a tűzfal nem lényeg..de ha valamelyikben van real-time..meg kémeltávolitó, akkor az jól jönne....nekem most a clien security van..de nem tom hogy ez-e a jó...
    ?

    [ Szerkesztve ]

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz blattida #2262 üzenetére

    az meg mi? :)) - amugy ZA tűzfalai nekem nem tetszettek..ha a tűzfalról van szó....nekem elég a comodo is.....nagyon jó kis cucc...igaz csak 2.4-es....de majd egy hónap mulva talán lesz magyar is...a 3.0-sból

    virusirtókat az av-comparaties és bullettin oldallakon található tesztek alapján irtam fel magamnak. igy a nod (2 éve használom..de szinte sosem talál semmit) - symantec, mcafee, fsecure, avast, avira, avg....meg még talán a bit defender...vagy G-data...utóbbi kettőről mi a vélemény, tapasztalat? érdemes kiproszálni őket?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz blattida #2264 üzenetére

    hát vagy 4-5 tesztet összesitve az avira nyert...akkor nem lehet olyan rossz, ami az avira és kaspersky motorját használja, nem?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz blattida #2266 üzenetére

    már kezd szűkülni a kör....sztem holnap estére a 8ból már csak 4 db marad....mert ugye kizárom azokat, amik nem szimpik....közben lefuttattam egy iylen tesztet..pc security test 2007..nemto mmennyire valós értékeket mutatott..de a teszt első fele 100% lett, a második 30%, a 3. pedig 0%...az utolsó kettő a spyware és antivirus volt asszem...ezekszerint a nod aktiv védelme nuku..?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz blattida #2268 üzenetére

    akkor nem értem....az a baj, hogy angoltudás om semmi...igy profi védeleért kénytelen vagyok megvárni a comodo 3.0 magyar verzióját, illetve a nod 3.0 szintén magyar verzióját..rem. egy hónapon belül meglesz már

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    tudtok vmi jó kis tesztelő progit, ami virus és spyware támadást szimulál, és megtudom, a gépem mennyire védett? pl itt ez a PC Sec. test...ez jó. ha valaki 100-100-100%-os eredményt kap, annak van vajmi köze a valósághoz? jó, tudom ,hogy nincs 100%os védelem, de azért reális valamennyire? vagy van más iylen tesztelő progi is?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    na, kipróbáltam az f-secure clien security-t. nagyon tetszik. egyszerű, és nagyszerű. magyar nyelvű, a beállitása nagyon könnyű..és ugyanazt találta meg, mint a symantec...csak ott nem vártam meg a 2 órás keresés végét..igy megszakitottam. a nod-al jól együttműködik. irtáskor 2giga ramból 700 mega foglalt...alapjárotn 20-30 között.....akadozást, lassulsát nem érzek...persze lehet ha majd next-gen játékokra váltok, egyiket kikapcsolom...ha lassulás lesz tapasztalható..

    azt hiszem ezt megtartom. ajánlom mindenkinek!

    vki megtudná mondani, hogy uyge van az f-secure client security, meg az internet securitiy. még előbbi vállalatoknak van fejlesztve, utóbbi személyi használatra. de mégis...van különbség a kettő között? lényeges különbség..olyanra gondolok, hogy ami az egyikben van (kémprog.irtó, aktiv védelem, viselkedés-elemző) az a másikban nicns meg...?
    vki tud erről vmit?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    csináltam egy kis összesitést a neten található tesztek végeredményeiről.
    tekintéstek meg: [link]

    Ami érdekes: hogy a McAfee minden teszten rosszul teljesitett, ezzel szemben az avira nagyon is jól...majd őt követte az AVAST--amelyet sokan dicsérnek.
    Az AVG és BitDefender eredményei elmaradnak a fentebb emlitettektől, de igy is jónak mondható

    Kicsit értetlenül állok a Symantec ingadozó végeredményei-t szemlélve, hiszen az AV Comp. tesztjén alulmaradt.. a többin meg átlagos/jó teljesitményt nyujtott.
    A Nod mint láthatjuk elég csunyán szerepelt..értetlenül is állok, hogy akkor mirét a sok sok tesztgyőzelem...érdekes...

    és az F-Secure..vegyes képet mutat...

    (a célom ezzel csupán egy kis érdekesség bemutatása volt)

    [ Szerkesztve ]

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    ott a belikkelt képen, az excel táblázat első oldalán, hogy honan szedtem le az eredményeket...az av-comparative-s oldalán ott kékkel a selection-re kattintva ott a sorrend....akkor a bullettin oldalán sehol nem találtam táblázatban összefoglalva az eredményeket, ezért azt nem néztem....a symantec amugy a 21. a 25-ből...az av comparative-s tesztjén...én csak összesitettem az eredményeket

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz blattida #2296 üzenetére

    akkor hol tuom megnézni a helyes sorrendet?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz zed01 #2299 üzenetére

    na midnegy végülis, lényegtelen....az tuti hogy az f-secure-t megtartom..legalábbis biztos....

    privát üzeneted érkezett

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    különben nekem az az általános vélekedésem, hogyha van egy szoftver, és annak van válalati meg otthobi verziója, akkor talán megéri a válallatit megvenni, hisze egy vállalatot több veszély fenyeget, mint egy home user-t, igy a vállalatnak fejlesztett szoftver is többet tudhat vmivel..nem?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz blattida #2306 üzenetére

    na én is valami iylresmit akartam irni :))

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    na, most az avirát szeretném kiproszálni. melyiket lehet/szabad? van Classic, Premium és Security Suite. a hivatalos oldalról csak a Classic érhető el értelemszerűen.

    Ti is azt használjátok? vagy vhonannan lelehet szedni a többit is?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    értem. azért én kipróbálom....ti melyiket használjátok, már aki használ avirát? classic? vagy a többit 3 hónapos licenc-el..vagy nem is használtok avirát szinte olyan sokan?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    lehet az avira kiesik, ha tényleg annyi oks a téves riasztása, és megjelöl virusként normális futó alkalmazásokat és programokat is...
    ráadásul a tesztekben az avast és az avira rendre egy helyen végzett. általában az avira volt 3., az avast meg 4. tehát végig a nyomában volt/van..vagyis marad az avast azt hiszem...

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    én legalább 7 irtót kiprobálok..az f-secure-t bizti megtartom.....a nod-ot is..és még egyet vagy kettő válogatok melléjuk...

    [ Szerkesztve ]

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz Gyomman #2337 üzenetére

    az avirával csak az a baj, hogy ne mtudom telepiteni....letöltöm a free verziót a hivatalos oldalról, vagy magyar oldalról..le is tölti a gépre, belépek a telepitőbe..majd a windows kidobja a szokásos szürke négyzetet, miszerint nem hajthazó végre a művelet....nem tudtam kipróbálni sajnos

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    üdv. tönkrement a gépem. ujrainditottam tegnap este, el is futott a kék csik mind xp-betöltés..majd kis szürke jelölő négyzet, és kiirta, hogy vmi fájl nem volt megtalálható..és nem töltötte be a windows-t. formtatáltam, telepitettem. msot jó.

    a kérdés..mi volt a baja? az, hogy a nod mellé feltettem az avast-to, és nem szerette? vagy az, hogy a registry-ből oylan fájlokat töröltem, amik a rendszer működéséhez voltak szükségesek??? (én utóbbira gondolok)

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    igen, az avast-nak aktiv volt a védelme, ha jól emlékszem..de rögtön telepités után ujrainditottam...

    na mindegy végülis..msot kezdhetek mindent előről letölteni..ejj

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    sztem ez a registry pucolás nem nevezhető biztonságos műveletnek..bár már 6 éve dolgozom gépekkel, és nem vagyok kezdő...de azért ész nélkül törölgetni..hát még a gyakorlattaknak is oda kell figyelni, mit törölnek..ugyhogy én ezt a műveletet egyenlőre felfüggesztem

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz zed01 #2390 üzenetére

    ég nem döntöttem. a symantec..hát hogyismondjam...a főmenű logikus, jó felépitésű...beállitások jól kalibrálhatók....nem kétlen, hogy van benne viselkedéselemző, meg 0 napi védelem, amiről nem tudom mi a funkciója, de biztos fontos. a problémám vele kereséskor/irtáskor adódott. bejön a nagy keresőablak..és fut..fut..majd talál egy virust..azt kidobja kisablakba..de nem engedi se tisztitani se törölni..se semmi...fut tovább..megin talál vmit, de nem enged hozzányulni..fut tovább..stb stb stb...szal nem volt bejövős a kereső kezelőfelülete...bár lehet én vagyok a láma..de nem vetettem el...visszarakom, majd akkor megkérdezem világosan, hogy mit is kell csinálni...

    f-secure maximálisan bejött...erre több szót nem is fecsérlek...

    egy fentebbi hsz-hoz...a nod-ot sajnos én sem a képességei miatt tartom...biztos jó, de tuti van nála jobb...hanem engem is megfertőzött a marketingjük...a csinos kezelőfelület, a szép szinek, a szép külcsin....és vmi, ami ennyire tetszik, meg 2 éve használom..mégha nem is látja el a feladatáűt, szal nehéz magam más mellett elhatározni....

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz zed01 #2392 üzenetére

    tehát akkor keresés alatt nem tudok törölni, ugye? és a keresés végeztével? ez az jelenti, hogy automatikusan minden fertőzött fájl-t karantén-ba tesz, és nem töröl? törölni majd én tudom a keresés végeztével őket?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    asszem a nod-ot hagyom a fenébe....nehezen, de megválok tőle. egyre inkább nem érzem magam biztonságban vele....sajnos...pedig jó lenne....ráadásul a free verzió 1 hónapig érvényes, és ha lejár utána meg ugy is kéne egy normális irtó...mondjuk aminek hosszabb a licence-e..vagy netán ingyenes teljesverziós....meg sztem eze na szinten a nod-al a harcot már felveszi a többi gyártó (avast, avira, symantec, f-secure)...vagy nincs igazam?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz Gyomman #2399 üzenetére

    ingyenes? ez fura..a régi nodom....ami még a 2.7es verzió előtti volt..de lehet hogy 2.7-es volt, nem lehetett ujra letölteni...megmondom miért...azért nem..mert ugye 30 napig tart a program használata...és ezt a 30 napot vagy a számitógép jegyezte meg, vagy a gépem maradt nod-fájlok..ugyanis emlékszem, lejűrt a 30napos próbaidő..letöröltem, felraktam, és emlékezett rá a nod, hogy már egyszer volt fenn a gépen..és nem engedte...de sztem a gép jegyezte meg, mert formatálás után ujra lehetett használni napokra rá...bár ez már régen volt..lehet ma már másként van...bár az is lehet, hogy lehetett használni, vagyis ujra feltelepiteni, csupűán a frissitést nem engedte..nem emlékszem...

    (miért nem jön be? nem tom....van oylan fájl, amit nem talált meg..nyilván mindent nem találhat meg..de azt a fájl megtalálta a symantec, és az f-secure....ráadásul 2 év alatt mindig fertőzött volt a gépem, és sosem talált semmit, pedig mindig be volt kapcsolva a heruisztika...szal soha nem talált semmit, mégis mindig kékhalál...szal a "legjobb", advanced+ és mittudomén miylen győztes, év virusirtójáak minden fertőzést megkéne találnia, nem? ez oylan, mintha lefizették volna a nod-osok a tesztelőket..jó nyilván nem..de a nod a gyakorlatban nem produkálja a tesztekben mutatottakat...javitsatok ki ha tévednék..vagy másnak más a tapsztalata..)

    [ Szerkesztve ]

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    ThreatFire-ről mi a véleményetek? láttam már párotok használja. gondolom a free-t...bár a hivatalos oldalon a free és a fizetős között meglepően kicsi különbségek vannak...

    Jó ez a cucc? vagy annyira nem bejövős? gondolok itt aktiv védelemre, meg egyéb extrára...stb...vélemények?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    látom elég szép kis vita bontakozott ki. tisztázzunk valamit. a virusirtó az virusirtó..hiába van benne spyware-elleni védelem..nem az az erőssége....sőt..az eset internet securitiy hiába eset, hiába van benne tűzfal, meg nod, meg spyware eltávolitó...a tűzfala sosem lesz oylan jó mind a comodo, az antispy sosem lesz oylan jó mint a spy doc..pl...

    szal benne vannak különböző funkciók az antivirusokban is..de sok értelme nicns...nekem is vannak komplex biztonsági csomagjaim..de azokból csak az irtót használom, tűzfal egyértelműen comodo...

    szal amikor arról kérdezlek titeket, hogy melyik virusirtó jó..akkor nem a kémprogikra gondolok..hanem virusokra...persze nem baj hogy amellett van jó védelme...de akkor már oylan irtótól kéne beszélünk, aminek jó a kémelháritója, meg a virusirtó része...

    észrevétel: - 2 dologban kérek tanácsot...illetve cask egyben..avast home-ot raktam fel..inditáskor kérte a demo licenc-számot...és kiirja, hogy 59-napig használható...ez mit jelent?

    a másik meg..hogy asszem elég jó a konfigom..de nagyon szaggat...legörditek egy menüt, és 10 perc mulva kuszik be a képernyőre..érdekes...vkinek hasonló tapasztalata vele?

    [ Szerkesztve ]

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz h_143570 #2423 üzenetére

    nem tom mi az az optimizer, de minden fenn van, ami kell a gépem működéséhez...most van egy avast (tesztelés..de vmiért nem tetszik a külleme..belülről bizti jó, de idegesit..pl. az f-secure jobban bejött..de lehet nem oylan jó irtó...) akkor comodo 2.4, meg threatfire..bekapcsolva mindennel, ami a FREE-ben engedélyezve van...

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz h_143570 #2425 üzenetére

    és miért irta ki azt, 59 nap mulva lejár a demo-licenc?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz blattida #2427 üzenetére

    jah értem. ezt a hivatalos oldalon tehetem meg, ugyebár?

    [ Szerkesztve ]

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    nagyon sokanjavasoltátok az avirát. letöltöttem a a premium security-t, meg igényeltem hozzá 90napos, de lehet hogy csak 60 napos licence-t. meg lehet csinálni azt, amit a nod-al? mert ugye azt a 30 nap letelte után ujra letöltheted....és akkor az aviránál lezhet állandóan igényelni licenceket? vagy ezt csak egyszer lehet megtenni,

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz Kiskutya #2435 üzenetére

    és ezt ugy sem lehet megoldani, hogy mindig más email cimre igényelem a licence-kulcsot?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz Kiskutya #2439 üzenetére

    jah értem már. tehát mittomén egy hétig fenn van a licence igénylés az oldalon.....majd utána leveszik hetekre....majd felteszik ujra...??
    ez központilag van igy..tehát senkinek sem jelenik meg az igénylés, vagy csak azok nem tudnak igényelni, akik már igényeltek?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    én még mindig csak próbálgatok, tegnap felraktam az avast home-ot..hát mit mondjak..nem nagy szám...nagyon lassu, pedig nicsn fenn más irtó ,csak az...kb 2 perc után is csak a 2000. ellenőrzőtt fjl-nál tartott, erre az időre az f-secure, meg a nod is már a 30000.et vizsgálta...meg körülményes...sztem...még skinekkel is olyan nem is tom myilen..nem hiszem hogy megtartom...de madji rok egy részletes beszámolót az összes kipróbált szoftverről...egy iylen kis egyszerűt a tapasztalatokról

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz MolnárPéter #2451 üzenetére

    de gondolom ez mondjuk ugy is működhet, hogy......igénylem a három hónapos kuclsot, szépen használom az avira premiumot...és közben eltűnik az oldalról ez a lehetőség, de amire lejárna a 3 hónapos kulcsom, arra ujra felkerül...lehet iylen? vagy az is előfordul, hogy hónapoki, több mint 3 hónapig nem kerül fel az oldalra a liszenszigénylés-lehetőség?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    vki tudna segiteni, használom az avast prof verzióját. na ez rögtön, elinditáskor talált vmit...a sima home semmit nem jelzett 2 nap alatt...érdekes....

    [I]érdekelne, hogy ez a VRDB Vírus Helyreállító Adatbázis hasznos dolog? vagy ez a többi irtóban is megtalálható, csak nem találtak ki neki ilyen cifra nevet? csakmert ez tisztitja meg a fertőzött fájlokat..ponsoabban..:Az avast! létrehoz egy integritás (épség) adatbázist, ahol eltárolja a fájljai aktuális állapotát, úgy hogy három verziót készít minden egyes fájlról. Az adatbázis létrehozása/karbantartása akkor kerül végrehajtásra, amikor a számítógép üresjáratban van, vagy amikor a képernyő-kímélő fut (bármelyik képernyő-kímélő futhat, nem csak az avast!-é). Ez az adatbázis egyszer kerül létrehozásra, frissítése három hetente történik meg (ezt az értéket az avast4.ini fájl szerkesztésével módosíthatja).
    Ha bármely fájl megfertőződik egy vírussal, lehetősége van kijavítania azt, úgy hogy visszaállíthatja az eredeti állapotát. ha egy fájlnak több verziója található meg az adatbázisban, akkor kiválaszthatja hogy melyiket szeretné helyreállítani.

    ez egy elég lényeges xtra, vagy ez más programokban is benne van?

    [ Szerkesztve ]

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz zvaragabor #2455 üzenetére

    és képes arra amit állit magáról, képes a fájlokat megtisztitani, vagy ez csak mese? mert amit talált az előbb...hát ott csak a karantén/törlés lehetőséget ajánlotta fel..tisztitás/javitás-t nem láttam ott....

    mondjuk azt tudom ,hogy minden irtó képes tisztitani..és gondolom ez a ferzőzés sulyosságától függ.....de ez a VRDB jobb annyival, hogy a súlyosabb fertőzéseket törlés nélkül javitja?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz zvaragabor #2458 üzenetére

    hát érdekes..lefuttattam 2szer is..nem talált semmit...nem értem..pedig kiejelzte inditáskor, hogy van fertőzött fájl..

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    na. lehetséges, hogy azért jelölte meg az avast a threatfire-t fertőzött objektumként, mert nem férnek meg egymás mellett?

    [ Szerkesztve ]

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    nos...kiprószáltam az avast prof-ot. tapasztalatok...nem is rossz..bár nem nyerte el a tetszésemet..nem mondanám rá igy egyből, hogy ez igen, tetszik, szeretném a gépemen látni...

    1óra 2percig ment a keresés...nem talált semmit...ellenőriztem a merevlemezem, a memóriát, a futó alkalmazásokat...de semmi

    van egy ugynevezett advanced nézet....ilyenkor részletesebb beállitásokkal lehet babrálni...minden beállitottam...aktiv védelem magas, heruisztika magas...és ugye az előbb emlitett módon nem talált semmit...egyébként a webes védelem magasra állitásával nem lassitotta a netet, minden oldal betöltődött...

    ami pozitivum: van egy oylan fülecske, hogy on-demand keresés...beleléptem, és tök jó, mert teljesen testre lehet szabni, hogy hol keressen..nem csak annyiból állhat, hogy beválasztok mappákat..hanem hogy milyen mélyre hatoljon a keresés..ezért tartott egy óráig....

    összeségében biztos jó, de nekem vmiért nem tetszik..

    kérdés:
    - ti melyiket választanátok, ha dönteni kellene? F-secure clien sec. vagy avast prof?
    - on-demand azt jelenti, hogy én szabhatom testre a keresést..vagy hogy mélyreható keresés?
    - a biztonsági szinteket normálról magasra állitva sokkal nő a védelem és a biztonság?

    köszi
    üdv

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz h_143570 #2467 üzenetére

    értem.
    az on-access..másnéven valósidejű védelem az meg annyiból áll, hogy a real-time-hoz raksz egy kis pipát nem? még a nod 3.0-ban volt iylen megoldás, meg az f-secure-ban ha jól emlékszem, hogycsak ki kellett pipálni..akkor ez volna az on access..másnéven valósidejű, ami alapértelmezésként be van kapcsolva??

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    a nod-os topikban irták, hogy azért lehetséges, hogy a nod nálam soha nem jelez semmit, mert ugye annak nagyon kevés, vagy egyáltlán nicns is téves riasztása. ez jelentheti azt, hogy akkor jól működik nálam a nod, és azért ne mtalál virust soha, mert nincs is...hanem engem inkább spyware támadások érnek, nem pedig virusok? tehát az, hogy sosam talál semmit, az nem bizti, hogy azt jelenti, hogy szar? (mindezt fullos heruisztikán..)???

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz Kiskutya #2477 üzenetére

    az nem zavar...csak a virusokkal bánjon el....spyware-ok ellen meg ugyis mindenki külön keres magának megfelelő progit...

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    igényeltem licence-t az avirához. kaptam is valami hüyleséget emailben...4 db fájl..nem tudom őekt megnyitni semmive...hogyan kell aktivlni, hogy működjön a progi, telepitéskor kérte, hogy nyissam meg a licence-fájlokat...de nem találtam semmit

    vki segitene?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    válasz Kiskutya #2480 üzenetére

    - "HBEDV.KEY" (0kb)
    - "LIC_INFO.TXT" (0kb)
    - "support.txt" (2kb)
    - "hbedv.zip" (1kb)

    ezeket a fájlokat kaptam emailben. tömöritővel a zip-et kcisomagoltam, majd ráklikkeltem, és ennyi. installálta a licencet. a maradék 3 fájlal kell vmit csinálni?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    tetszik az avira. külsőre..barátságos kezelőfelület fogadott...szerintem logikusan és egyszerűen kalibrálható. szal igy elsőre benyomás potitiv. de tulajdonképpen ti is csak jót irtatok róla...leszámitva az állitolagos téves riasztásokat. ezt a részét az ismerkedésnek/tesztelgetésnek majd még én is megvizsgálom...az is előfordulhat, hogy nálam meg nem fog tévesen riogatni...akkor meg megtartom...aztán majd igényelgetek hozzá kulcsokat mindig..feltéve ha a gyártó meg nem szünteti ezt az igencsak előnyös szolgáltatást :))

    kommentek?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

  • volvoguy

    addikt

    azt megtidná vki mondani, hogy mely irók egymotorosak? már ugy az elitből..amik a teszteken szerepeltek....?

    meg még azt ,hogy mi a lényeges különbség a többmotorosok között? több motor csupán a program gyorsaságát segiti elő? tehát nem befolyásolja, hogy mennyi virust talál és semmisit meg..csupán csak a sebességben van szerepe?

    Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

Aktív témák