Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    Ebben a postomban említett kártya [link] nem TOP verzió volt, hanem sima DCII mint a sajátom. Egy hónapig ment hiba nélkül, amikor előjött a durva memória szemetelés, akkor kezdte csak el tanácsomra monitorozni és hajmeresztő hőmérsékleteket mutatott, példának okáért a GPU nem ritkán átlépte a 80°C-ot, ami még furább az az, hogy míg nálam a VRM hőmérséklet mindig egy 5-10°C-al a GPU "mögött" kullog, a haveromnál ez pont fordítva van/volt, ergo az úgy lépte át a 80at mint a huzat. (gyér szellőzésű silent ház, az előlap mögött egyedüli ventivel ami befelé szívja a levegőt)

    Tehát ugye ebben az esetben még csak azt sem mondhatjuk hogy "melegben" nem bírták a ramok az 1600mhz-et, mert csak 1500ön jár a miénk alapon. A fenti hőmérsékletekhez hozzátartozik, hogy ezek az eredmények zárt oldallappal történtek. Nyilván miután kiderült mennyire felforralja magát a kártya, lekerült az oldallap, illetve találékony házi barkácsnak köszönhetően került egy normál házventi a kártya másik oldalára, ami ott fújja a nyákot ahol a memoriák vannak. Ennek eredménye képpen jelenleg van, hogy órákat is hibamentes a kártya egyes játékok alatt (nagy többségükben), viszont akad 1-2 olyan is, pl. EuroTruck Simulator, ahol 10perc után előjön. Kinyitva, a plusz ventivel már nincsenek 80°C fokok semmin, VRM továbbra is felmegy 74°C körülre, GPU pedig 70-72°C-ban maximalizálódik. Nagyjából a saját kártyám értékeit hozza, azzal a különbséggel ugye, hogy nálam a GPU 74-76°C, a VRM-et havonta 1x látom 70°C fölött és ezekhez az értékekhez is az kell hogy valami nagyobb, 2-3órás játékmaratont tartsak, nála pedig 15-20perc.. :(((

    Ha visszaolvastok kicsit a topicban, az utóbbi pár hónapban többször említettem HSM -nek, hogy nincs a kártyával semmi gond, a hűtetlen memóriáknak sincs látszólag semmi (negatív) hatása, tunning teszteket/eredményeket is posztoltam nemrég, járattam ugye a "drágaszágom" 1250/1750-en is, hiba nélkül bírta! Ugyan akkor nem tudok elsétálni amellett a tény mellett, hogy egy szarul szellőző házban az ominózus kártya alig egy hónap alatt "megfőzte" saját magát, nem tartom elképzelhetettlennek hogy néha átlépte akár a GPU akár a VRM a 90°C-ot is, és ugye ezek mellett/között a memóriák olyat kaptak hogy a fal adta nekik a másikat.

    Ez a jelenség, a körülmények, a hiba ténye és mibenléte pedig kísértetiesen, ha nem egy az egyben ugyan az mint amit head1shot is posztolt tucatnyi alkalommal, szintén az ASUS kártyával. Félreértés ne essék, mivel nekem a mai napig hibátlan a kártya, pedig 1000/1500 helyett az első pillanattól 1100/1600pn járatom, semmi bajom nincs vele. Egyszerűen csak megkövetem HSM -et, mert abban igenis igaza van, hogy bizonyos körülmények között azok a hűtetlen memóriák igenis okozhatnak kellemetlenséget!

    Arról ugye nem is beszélve, holvan még a nyár és ugye egy átlagos jómagyar nyári napon befülledt szobahőmérséklet még mennyit ronthat a helyzeten adott esetben. Magamat illetve minden ASUS tulajt óvatosságra intek, figyeljük a kártyát néha. head1shot és a haverom esetéből kiindulva pedig mint "előjelet" maximum annyit tudok megállapítani, hogy azokra a kártyákra érdemes jobban odafigyelni, ahol a VRM magasabb hőmérsékletet produkál mint a GPU, terhelés mellett. Egy kissebb fajta, zsúfolt, cable management nélküli házam van, 10éves, két venti szívja befelé a levegőt, kettő pedig tolja ki, ez látszólag _eddig_ elég a hiba/baj megtörténéséhez. [link], a plexibe épített venti nálam kívülre került mert nem fért már el bent az amúgy is low profileos procihűtő fölött. :DDD

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák