Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Misály

    addikt

    válasz Spectrum #8029 üzenetére

    Nincs objektiv irodalmi elemzes, csak szubjektiv letezik hisz az irodalom az asszociacios keszsegunket hasznalja.

    "Akkor miről beszélünk? Nem sikerült az írónak úgy megfognia, hogy azonosulj a céllal, nem neked való." - fura elkepzeleseid vannak, en egy jo tortenetre voltam kivancsi, ezt befogadtam a fohossel valo azonosulas nelkul es ritkan hatott az erzeseimre (az empatia nem az erossegem, mellesleg vicces, hogyha logikus dontest akarsz hozni azok szinte kivetel nelkul renegade mozzanatok lesznek, kivetel a qte megmozdulasok, azok viszont remek szinezetet adnak a karakternek). Ennek ellenere elveztem a jateksorozatot. Eleg vad kijelenteni, hogyha nem azonosulok a tortenettel akkor az nem nekem valo es az iro szar, olvasas kozben se drukkolok es visitozok, egyszeruen ilyen a habitusom.

    "Most más szavakban leírtad, ami a probléma. A jó művekben ezt nem így oldják meg, ismét metagames cikk." - kozben beleolvastam a cikkbe csakhogy ne legyek teljesen hulye, leirja szepen - jokora tulmagyarazasokkal - , hogy a nagy konyv szerint hogyan kene ennek tortenetnek mennie. Ha valami ettol elter az mar veletlenul se lehet jo?

    Az ME tortenetevel nincs baj, ill nem lenne baj, ha nem ennyire mainstream mediumon lenne kiadva mint egy videojatek, olyan retegekhez is eljutott ami nehezen fogad be nem mainstream vonalvezeteseket. Meresz fricska, nekem bejott es elgondolkodtatott... mas fikazott, hogy ez nem jo mert nem a klasszikus modon zajlanak az esemenyek...

    Nem mellesleg egy kis onellentmondas:

    "Megsúgom, hogy a cikk nem szarozza a játékot, hanem objektív irodalmi elemzés."

    "Most más szavakban leírtad, ami a probléma. A jó művekben ezt nem így oldják meg, ismét metagames cikk."

    Kovetkezetesseg elkene...

Új hozzászólás Aktív témák