Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spectrum

    aktív tag

    válasz Misály #8035 üzenetére

    az empatia nem az erossegem

    Azt hiszem mindenre megkaptam a választ. A művészet pont erre hat(na). Ennek hiánya amúgy elmebetegségnek számít.

    Nem mellesleg egy kis onellentmondas

    Nincs ellentmondás, nem írtam, hogy ahol nem így oldják meg az automatikusan szar.

    [ Szerkesztve ]

  • MichaelSD

    őstag

    válasz Misály #8035 üzenetére

    "Nincs objektiv irodalmi elemzes, csak szubjektiv letezik hisz az irodalom az asszociacios keszsegunket hasznalja."

    Ez nem igaz, minden műfajnak megvannak az elemei amitől az ami. Legyen az dráma, vagy hollywoodi akció film. Pontosan ezeket lehet objektíven elemezni. Ha nincsenek meg, akkor az annak nem jó. Az ME3 semminek nem jó.

    A moziban általában a művészfilmek rúgják fel ezeket a szabályokat. Ez jó vagy nem más kérdés.
    Ha azt mondod, hogy a ME "művész játék" lett, akkor a Bioware vezetését, úgy kellene kirúgni a részvényeseknek, hogy a lábuk nem éri a földet. Hogyan gondolták, hogy ebből nem lesz baj? A másik, hogy művészinek a játék 99%-át nem lehet nevezni (egyiket sem, de a ME3-at pláne nem). Azért mert kinyírják menet közben a társaimat és csinálnak egy művész (ami szerintem nem az) véget, még nem lesz komoly darab a játékból. Pláne, hogy az első két rész teljesen más stílusú volt, a történet teljesen más irányba ment.

    Ha azt mondod, hogy az ME klasszikus elvek szerint épül fel, akkor a cikk pont leírja, hogy nem és miért nem. És tegyük hozzá, eltekintve az alapvető logikátlanságoktól a játékban, hogy nincs jól megírva. Sem mint dráma, hősies eposz, giccses szappanopera nem állja meg a helyét. Egyszerűen túl sokat kevertek össze.

    Elhiszem, hogy lehetett volna akár jóis az ötlet, de ahogy megcsinálták úgy pocsék ahogy van, és ezen az EC sem segít. Akkor inkább lett volna egyszerű vége: győztünk, hazamegyek a nőmmel, a gonosz idegenek meg hallottak. Még ez is jobb, mint ez "a nem tudom igazán mit akarok" jellege a játéknak.

    XMPP: sdmichael@kdetalk.net

Új hozzászólás Aktív témák