Keresés

Aktív témák

  • Elrood

    őstag

    Bush bejentéssel több bajom van.
    1. Tipikus szavazó csalógató hazugságnak tűnik. Tehát mondjuk Bush megnyeri, a szőnyeg alá söprik pár évre, aztán az újabb választáskor előveszik. (Lásd magyar parlament létszáma nálunk. 1998-ban mind2 oldal megígérte, semmit nem tettek ez ügyben, 2002-ben ismét megígérte mind2 oldal, de a mostani kormány se dolgozik ezen, tehát nem lesz belőle semmi. Pedig a mai parlament a nagy Magyarországhoz készült, bár annak is nagy volt. Bocs kicsit elkalandoztam:) ). Ha a demokraták nyernek, akkor lefújják, mert fontosabb a szociális helyzet.
    2. Holdbázishoz sok felszállás kell, tehát ha egy fellövés drága a program halálra van ítélve. Annak idején dolgozott a Venture Star (X-33) tervein a Lockheed Martin, ami olcsó űrhajót jelentett volna a maiak helyett, de pénzhiány miatt le lett fújva. Ez az űrhajó persze nem Hold-Föld utazásra készült volna, de az űriparnak nagy lökést adhatot volna, mert egyes elemzők szerint az űrturizmus a megoldás a NASA és más űrhivatalok pénzgondjaira. NASA most valami hosszútávú űrrepülésre szánt űrhajókat tervezget 2010 utánra, szerintem ez is le lesz fújva, elnapolva. Ezek tényében, hogy akarnak Holdra bázist az nekem rejtély.
    3. Marsi expedíció még nagyobb rejtély:). Van egy olyan érzésem, hogy megyünk és jövünk lesz.
    4. NASA nevetséges költségvetése. Bushnak hála, most mindent a hadseregnek adnak, és hol lehet pénzt szerezni? Hát vonjuk el a NASAtól. Természetesen mióta nincs az orosz űripar veszélye, csak pénzt vonnak el a NASAtól.

    ''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

  • Elrood

    őstag

    válasz Shim #13 üzenetére

    Ionhajtómű gyorsulása nagyon lassú, bár folyamatosan fejlesztik, de egy darabig, Föld-Mars, Hold-Föld útra alkalmatlan.
    Vegyi hajtóműveket kikéne már váltani, de eddig csak az atomhajtómű látszik alkalmasnak, de nem tudom mekkora gyorsulásra képesek, asszem a földet nem tudják elhagyni. Persze egy fellövési hiba következtében a légkörnek annyi.

    ''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

  • Elrood

    őstag

    válasz kbalage2 #17 üzenetére

    Csak tudnám hol, le volt írva, hogy ennek mi a fizikai korlátai.

    ''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

  • Elrood

    őstag

    Naa, megtudtam, végül miért állították le a Venture Star (X-33) programot:
    ''A NASA által az űrrepülő leváltására készült X-33 Venture Star project a hidrogénüzemanyagtartály megrepedése miatt került leállításra.''
    Tehát rosszul tudtam, hogy a pénz miatt (bár összeesküvés elméleteket lehet gyártani:) ).
    Ez a cikk reményt kelthet:
    [L]http://www.sg.hu/cikk.php?cid=30426&PHPSESSID=a68224d27e9af27a7dd5d01e69a88054[/L]

    ''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

Aktív témák