Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SAS107

    csendes tag

    Sziasztok.
    A Pixel 6 topicbol irányítottak ide.
    Az lenne a kérdésem, hogy technikailag kivitelezhető e az hogy rootolom a telot arra az időre amig megcsinálom rajta manuálisan hogy müködön a VoLTE e leírás alapján:
    https://www.getdroidtips.com/vowifi-volte-pixel-6-pro/
    És utána megszüntetni rajta a rootot úgy hogy továbbra is müködjön a VoLTE és semmi se érzékelje úgy mintha rootolva lett volna valaha?
    Régebben a galaxy S9-el nagyon megszívtam, rootltam mert fel akartam rakni rá egy hívásrögzitő appot ami jól is működik, müködött is. Viszont utána se google pay, se samsung health, céges email, netflix, mcdonalds app meg sok más nem ment. Visszaraktam a gyári sw-t, lezártam a bootloadert is, de már soha többet nem müködtek ezek (knox 0x1) Remélem a pixel 6 proban ilyen túlzott védelem nincs.
    Köszi szépen.

  • SAS107

    csendes tag

    Sziasztok. Régóta követem a fórumot csendes megfigyelőként, szerencsére eddig elöbb utóbb mindig választ találtam a porblémáimra azért se nagyon írogattam, de most bill-t ragadok.
    2 éve használok egy Pixel 6 pro-t, 0. perctöl rootolva, és leszámitva az idönkénti baszakodásokat ami ezzel jár amúgy elégedett voltam.
    Örömmel olvasom hogy nem én vagyok a béna, és rengeteg sorstársam van e téren és eljutottunk oda hogy már a legprofibbak se tudnak mit kezdeni a kialakult helyzettel.
    Aggasztó.
    Viszont amiröl eddig még soha sehol nem olvastam, bennem a legelejétöl fogva felmerült egy kérdés amit még nem láttam hogy bárki feltett volna (lehet azért mert ekkora hülyeség) hogy ha egyszer eljuttatom a telefon egy olyan állapotba hogy minden fasza rajta és úgy müködik ahogy én akarom. Akkor egyszerüen elvenni a rendszertöl a netet hogy az ne akarja magát mindig frissitgetni? (nekem nem kell hogy mindig friss legyen a rendszerem)
    Kb mint windowsban, group policy settings, update disabled azt csá :)
    Vagy valami tüzfalat felrakni? hogy csak bizonyos appokat engedjen ki a netre és kész.
    Igazából ki van a tököm tőle hogy a telefonom önálló életet él.
    Emlékszem legelöször amikor rootoltam és pár hétre rá jött ki egy frissités OTA-n, kíváncsiságból megpróbáltam frissíteni hogy megy e. Nem ment, ki is írta hogy rootolt a telefon azért nem lehet sorry. Úgy megörültem, mondom hál istennek legalább ezzel nem lesz több gond.
    Aztán fél év múlva arra kelek hogy system update ready, és a root ugrott.
    Hát mondom kösz bazmeg.
    Számomra olyan fura hogy windowsban ilyet be lehet állítani hogy ne frissitsen semmit, de az annyit ajnározott linuxba meg nem.
    Szóval ha tényleg így meg ytovább lehet be kell zárnom a bootloadert, de félek hogy akkor meg nem lesznek jók a hívások meg az 5G, meg akkor ugrik az ingyenes revancedes youtube premium, meg a fasza BCR hivásrögzitő ami úgy tud rögziteni hogy nem csipog.
    Szóval nem tudom mitévő legyek.
    Szomorú vagyok.

Új hozzászólás Aktív témák