Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boxer001

    veterán

    válasz Bargain #1659 üzenetére

    Na ezért mit fogsz itt kapni az mnyp mindörökké fan klub tagjaitól. :DDD (A topic 90 százaléka. :D)

  • tildy

    nagyúr

    válasz Bargain #1659 üzenetére

    Mintha rémlene ez a fajta az állam megold mindent helyettünk, gondoskodik rólunk mentalitás - úgy 25 évvel ezelőttről.

    Most őszintén, egy 30 vagy egy 50 ezer forintos nyugdíj, most , kb mire elég? És ne hidd hogy nincs , aki nem kap ilyen keveset.

    több lábon kell állni. És azt is vedd figyelembe, hogy egy magánszemély és egy vállalat közötti szerződést bont fel kvázi önhatalmúlag az állam, olyan választási lehetőséget adva ami tulajdonképpen nem választási lehetőség ( kényszeít, másodrendű állampolgárként kezel, ha nem neki adod a pénzed. Biztos tanultál történelmet, akkor ismered a "békekölcsön" fogalmát is. Ami ajánlott volt ( de inkább kötelező) )

    fordfairline: én nem ragadtam le, olyan országban élek, ahol állami nyugdíj van, és állami tb.
    A kettő közt (UK és MO) az a különbség, hogy ebben az országban bízom, a vezetőiben bízom, és 50%os levonás helyett ÖSSZESEN 24%ot fizetek, és még akkor is normális ellátást kapok. És ha valaki a parlamentben elcsal pénzeket, akkor errefele inkább lemond.

    Ami otthon van az lehúzás. Én Magyarországon jobban bízom egy biztosítóban, mint az államban. :U :U :U

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • ityam

    senior tag

    válasz Bargain #1659 üzenetére

    Teljesen jó amit irsz viszont azzal nem értek egyet hogy semmi nyugdíjat ne kapjon aki magánban van. Történetesen a 24%okat ugyanúgy fizeti mint mindenki más. Mi nem kérünk többet csak hogy több lábon állhassunk. AZ MNYP veszélyeit jól leírtad. Ha viszont azok közül semmi nem jön be akkor meg az MNYP egy jó alternatíva. Én hajlandó lennék kockáztatni a nyugdíjam 1/3 át az MNYPvel, de amit tervez az állambácsi hogy a 100% ot kockáztatom az úgy necces.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Bargain #1659 üzenetére

    Jó, ne kapjak semmit, de akkor én kapom meg a 24%-omat is, nem csak a 10%-ot, OK? ;)
    Amíg viszont az állami üvegfeneketlen zsebbe megy az a 24%, addig ne akarjon már engem mindenféle senkiházi kisemmizni :W

    Ha olyan durvajófej az állam, akkor miért vannak sokan olyanok, akik 50ezer Ft körüli nyugdíjat kapnak úgy, hogy egész életükben dolgoztak?

    Egyébjóként ha te olyan nagyon tájékozott vagy a háborúk következményeit illetően meséld már el, hogy mondjuk azok az emberek akik magánpénztárban (is) gyűjtötték a megtakarításaikat 45 előtt, azok kaptak-e nyugdíjat az államtól 45 után?
    Bingó :D

    fordfairlane: Meg ne magyarázd már, hogy a belpolitikai helyzet, vagy épp egy adott ország társadalmi morálja, szokásai nem befolyásolják az adott ország nyugdíj/tb/eu és egyéb politikáját :DDD
    Mit nem lehetett volna máshogy megcsinálni? Dehogynem, hisz jelenleg bármit megcsinálhatnak, csak ez kényelmesebb volt! Igaz hosszú távon nem old meg semmit, sőt a hosszútávú lehetőségeket likvidálták ezzel a lépéssel, de lesz*rják, hogy mi lesz később :W
    Ha valóban a zemberek érdekeit néznék, akkor most meglépték volna a nyugdíj és az EÜ rendszerek rendbetételét (a kidolgozásra volt 8 évük...), és nem sokkal fájt volna jobban, de látszi, hogy nem erről szól a dolog.

    Még annó olvastam Lengyel László 2 Fortinbras könyvét, úgy tűnik eltelt 8 év, és a helyzet változatlan.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Alex91

    félisten

    válasz Bargain #1674 üzenetére

    Ja, csak ha a kis munkanelkuli segelyedbol, kis minimalberes beredbol, atlag alatti keresetedbol ugyan hogyan halmozol fel vagyont :F

    (Az ingatlant is viheti a vorosiszap, az ar, a bomba. Az aranyat is el tudjak venni, ha akarjak stb.)

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Rive

    veterán

    válasz Bargain #1674 üzenetére

    1, Állami nyugdíj (az a legbiztosabb)
    Ja - biztos éhenhalás, ezt akartad írni, gondolom.

    Számolj már egy kis 'hozamot' a jelen befizetések, majdani kifizetések alapján, oszt' hasonlítsd össze a 'magánnyugdíjpénztárnak álcázott átk@ró bagázs' hasonló paramétereivel.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • attiati

    veterán

    válasz Bargain #1674 üzenetére

    A 3. pont azért erős túlzás. Nem könnyű megverni a benchmarkokat, és az inflációt. Pláne hosszútávon, és különösen nem nagy tőkével. Legalábbis az emberek 90%-a hosszútávon hozamot se fog elérni, és akkor még hol van a munka helyett beleölt ideje.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Bargain #1674 üzenetére

    Ha elfogadom, a "most miért lenne" kitételt, akkor visszakérdezek: Most miért van mégis? ;)
    Ha nem csak unalmadban bekukkantottál akkor olvashattad, hogy nem most kezdtem se a munkát, se az öngondoskodást, az általad felsoroltak közül a reális és ésszerű dolgokat megléptem már régen, szóval én kimondottan törekszem a többlábon állásra, csak most pártunk és kormányunk épp az egyik lábamat nyiszálja :D

    Az, hogy neked mi a véleményed az MNYP-kről a te dolgod, az viszont, hogy az államnál még ők sem pazarlóbbak az tény.

    fordfairlane: Az állami nyugdíjrendszer lényegében már rég csődbement, hisz minden évben a kiadások (ha jól emlékszem) 30%-át a költségvetésből fedezték.

    Szerinted így nem fognak bukni a következő választáson? :K
    Egyébként az mindent elmond drága politikusainkról, hogy valójában csak a "még 4 évet uram, hogy tollasodhassak" lebeg a szemük előtt, leszarják, hogy az ország lakosaival mi lesz a jövőben, és még csak fel se merül bennük, hogy valami távlati és lényeges cél érdekében akár a népszerűségvesztést is beválllalják.

    LL-t mint OFF, de kapcsolódó témát említettem, csak valamiért az egész hsz-em jelent meg OFF-ként. Evidens, hogy nem oszt nem szoroz a véleménye, az említett két könyvet pedig nyilván nem olvastad, mert tudnád, hogy egy 1600-as évek beli történelmi fikció a keret és inkább korrajz, mint konkértumokkal foglalkozó dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák