Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Mercutio_ #1666 üzenetére

    Meg ne magyarázd már, hogy a belpolitikai helyzet, vagy épp egy adott ország társadalmi morálja, szokásai nem befolyásolják az adott ország nyugdíj/tb/eu és egyéb politikáját

    Pont azt mondom, hogy elsősorban az adott ország társadalma határozza meg, nem az adott politikai erő, éppen fordítva, mint amiről Tildy ír, tehát hogy ő jobban bízik UK bölcs vezetőiben, mert csak.

    Dehogynem, hisz jelenleg bármit megcsinálhatnak, csak ez kényelmesebb volt!

    Nem csinálhatnak meg bármit. Jogilag persze igen, de következményeit tekintve nem, hiszen akkor, mint ahogy eddig szinte minden esetben, a következő választáson buknak.

    Még annó olvastam Lengyel László 2 Fortinbras könyvét, úgy tűnik eltelt 8 év, és a helyzet változatlan

    Lengyel László véleménye kevésbé számít. Mindig az elkövetkezendő apokalipszikisról ír. Egyszer valamikor, valahol csak bejön már neki. :) Mármint ha a Pénzügykutató Zrt.-s Lengyel Lászlóról beszélünk.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • Bargain

    tag

    válasz Mercutio_ #1666 üzenetére

    Nem bingó.
    Mind a 4 nagyszülőm úgy halt meg, hogy egy fillér nyugdíjat nem kapott az államtól.
    Életük végéig dolgoztak, minden nap.
    Amit maguknak takarítottak meg abból éltek, sőt a temetésükre is maradt pénz, sőt örököltek is utánuk a szüleim.
    Nem sokat, egy kis pénzt, egy kis földet.
    Nagy tévedés.
    Nem volt mindig mindenkinek nyugdíja.
    Most miért lenne? S miért lenne sok?
    Hitelből? Ne már. Nem lehet többet felvenni, vége.
    Nem csak a nyugdíj az öngondoskodás egyetlenegy lehetséges módozata egyébként. Segítek neked, miben gondolkodj, ha hosszú távon életben akarsz maradni.
    Vehetsz, házakat, lakásokat amit kiadsz bérbe, és abból tartod el magad életed végéig, vehetsz földet amit, vagy megművelsz és úgy húzod a hasznát, vagy kiadod bérbe és úgy.
    Tarts egy kis aranyat is , a háborúban akinek se földje, se háza nem volt, sokan úgy élték túl, hogy volt aranyuk, kinek tömbben, kinek ékszerben.
    Azon tudott venni magának élelmiszert a zsidó boltjában, mert az azt elfogadta, adott érte kukorica lisztet, puliszkát csinálhatott belőle az ember, túlélte valahogy. A pénznek nem volt értéke.
    De sokan akiknek nem volt semmijük, éhen haltak, megfagytak az utcán. Volt ilyen sok ember. Te is lehetsz ilyen, ha nem gondoskodsz magadról. Ha majd baj lesz.
    Én a háború után mint nagyobbacska gyermek, jól emlékszem, ahogy az utcán játszottunk a pénzzel.
    Kártyáztunk a haverokkal, pénzre.
    Mindegyikőnknek volt egy zsák pénze. Bukott pénze.
    Billió pengő, az volt rányomtatva arra sok pénzre, mindegyikére.
    Aztán nagyanyám megunta kerülgetni a zsák pénzt, és egyszer begyújtott vele a kemencébe. Annyi volt a pénz, egy perc alatt elégett. Annyi lesz a magánnyugdíjnak is akkor, ha baj lesz. S neked is, ha csak arra építesz.
    Én már idősebb ember vagyok, sokat megértem, rosszat is.
    Szerintem az optimális öngondoskodás a következő, jómagam is így csinálom, te meg erre törekedj, hogy ezek portfóliója legyen, ha túl akarod élni a bajt, ami jöhet majd. Ne jöjjön.

    1, Állami nyugdíj (az a legbiztosabb)

    2, Önkéntes nyugdíjpénztár. (bár elnézve azok hozamait, én azt is átváltanám az államiba, ha kapnék érte éveket, mert 0 a teljesítményük. Mert kivenni sajnos nem lehet, jól megadóztatnának. Pedig áttenném ma már tőzsdeszámlára azt is, majd én elkezelgetném, garantáltan jobb eredménnyel mint ezek.)

    3, Tőkeszámla, befektetési ügyfélszámla, tartós befektetési számla. (tessék megtanulni pénzt kezelni, a befektetések alapjait megtanulni, nem nehéz, kis gyakorlattal elsajátítható, könnyedén vered ezeket a magánnak nevezett nyugdíjpénztárakat, hozamban, valójában csak pénzszivattyúként működő, élősködő szerveződést. A röhej kategóriája ez az átlagos 0,76 %-os reálhozam , amit produkáltak a megalakulás óta 40 Milliárd éves működési költségen. Ezek hülyének néznek bennünket, nem hiába visítoznak, piszok jól éltek belőletek, sokan , nagy kövér, dúsgazdag brókerek. Ezt te könnyedén megvered a tőzsdén, ha kicsit megtanulod és odafigyelsz.)

    4. Ingatlan vásárlás és azok haszna, hozama. (Ház, lakás, Föld legyen mindenképpen a neveden.

    5, Arany, mint befektetés.

    6, Család, munkahely. Gyermekeid is eltarthatnak. Hosszú időkig, több generáció elélt egy házban és szépen eltartották az öreget.
    Nem sok kell már egy öreg embernek. Kis ennivaló.

    Valahogy így.
    Ez az öngondoskodás, a több lábon állás.
    Valamelyiket kirúgják alólad, még mindig marad, amin megállhatsz.

    A magánnyugdíjpénztárnak álcázott átk@ró bagázst meg szépen el kell felejteni.

    Aki meg azokban bízik csak, az vállalja kockázatokat is.

    Na, jó és felelős gondolkodást kívánok a fiatalabb nemzedékeknek is a továbbiakban is.

    Most mennem kell.

    Mindenkinek:

    BUÉK!

    Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

Új hozzászólás Aktív témák