Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kushwavez

    Topikgazda

    válasz RaZroX #36154 üzenetére

    a "No schema..." warning azt jelenti, hogy az a key (esetedben BootProtect) nincs többé már használatban az adott OC verzióban, ki lehet törölni a config.plist-ből.

    InsanelyMac-en szoktam látni az updateknél, hogy userek akik OC-t használnak néha nem kapnak frissítést, de konkrét megoldást nem írtak rá.
    Próbáld a következőt:
    - config.plist: SecureBootModel = Disabled
    - SIP ugyanúgy maradjon bekapcsolva (sőt, mindig IS úgy kell lennie. Ha esetleg van valami hacklis kexted a Library/Extensions mappában akkor Clover: CsrActiveConfig=0x01, OC: 01000000)
    - Terminal: sudo kextcache -i / aztán restart
    - NVRAM reset
    - Ha még mindig nem jó akkor Terminal:
    sudo /System/Library/PrivateFrameworks/Seeding.framework/Versions/A/Resources/seedutil unenroll

    sudo /System/Library/PrivateFrameworks/Seeding.framework/Versions/A/Resources/seedutil enroll DeveloperSeed

    sudo /System/Library/PrivateFrameworks/Seeding.framework/Versions/A/Resources/seedutil unenroll

    softwareupdate -l

    - Ha nem jó, akkor más ötletem sajnos nincs. Combo update már nincsen, tehát csak a teljes telepítőt tudod leszedni és azzal felrakni.

    @kazsmerlaca #36148 : Igazad van, vannak páran akiknek az USB nem működik 11.3-on, újra kell patchelni az USB-t. forrás: [link]
    Nekem nincs vele problémám személy szerint.
    Legegyszerűbb ha lepatcheled SSDT-vel, aztán örökre el lehet felejteni.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Új hozzászólás Aktív témák