Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zriba

    csendes tag

    válasz koko52 #77833 üzenetére

    Speciel a bányászatból veszek napelemet...
    Nincs ingyen a sima autó sem, de drágább, jóval az elektromos. A Nissan Leaf 3.4-ért 9 évesen vehető meg, remélhetőleg az akkuja kibírja még 6 évig ilyen igénybevétel mellett vagy nem. És ez egy kis autó, télen 80-90km hatótávval. Ha egyedül él az ember, és nincsenek egyéb kényszerítő körülmények, akkor persze, okés.

    Kb olyan mint a cserépkályha vagy a kandalló, elvileg olcsó és hangulatos meg minden, de amikor hamuzni kell és fát vágni, mert hideg van bent akkor már nem annyira funny.

    Dilemmában vagyok én is mert autót kellene cserélni, de egy nagy és kényelmes 2 literes benzines után mibe üljön át az ember? Alig kell rá költeni, havonta kb 30-at tankolok bele, nem ér többet 300e forintnál, nem rohad, ki is néz valahogy. De egy pici rövid hatótávú autóba átülni 3,5 misiért, ami fele annyi idős, szóval nem annyira vonzó nekem.

    De ha számolunk, akkor havi 50k villanyszámlához, 4.8 milla napelem kell, ami 8 év alatt térül meg, és csak utána tudsz ingyen tankolni.
    Vagy ha beruházol 3.5 misit az autóra, 4.8-at napelemre, ami összesen 8,3 misi akkor mennyi a megtérülés? kb 13év, de addigra a Leaf már 22 éves lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák