Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomi0703

    őstag

    válasz SzlobiG #76300 üzenetére

    Mintha olvastam volna, hogy volt valami pool hack a napokban, így nem vágtam bele.

  • krepp

    tag

    válasz SzlobiG #76300 üzenetére

    Az összes LHR-es kártyám azt pörgeti, papíron frankó, kicsit RTM érzésem van...

    "Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

  • BeZol

    őstag

    válasz SzlobiG #76300 üzenetére

    Egyik baj, hogy feltörték vmelyik pool-t és vittek mindent, innentől eléggé rezeg a léc, mert 1-2 pool van csak talán.
    Másik baj, hogy árfolyam már 3,5 alatti, korábban 4 felett járt.
    Harmadik baj, hogy a diff is nő, legalábbis nekem napi 11 TON-ról lecsorgott 9 TON-ra úgy, hogy közben az árfolyam is ment lefele.
    Tehát eleinte még megérte vmelyest, csak hát más miner, más wallet, más pool, más OC beállítások, más exchange, bla-bla.
    Amit pedig itt találsz hashrate-ek, azok kb. plug and play kártyaeredmények gyári TDP-kerettel. (tehát vmekkora alulfeszeléssel össze lehet ezeket hozni kisebb fogyival)

    Memória-órajel kevésbé kell (de azért vmennyit számít), leginkább GPU-órajelról szól az egész, éppen ezért nincs nagyon tér az alulfeszelésre ha ki akarod maxolni a hashrate-et.

    Nekem a "fő" problémám az is volt még vele, hogy Windows alatt fut 2db 3070-esem, és kb. mindkét kártyát végül 825mV 1800MHz-re lőttem be, így 125W körül fogyasztottak és 2500-al termeltek.
    Ugyanez HiveOS-en nem állítható be (hogy x feszhez y órajel, de világosítsatok fel ha lehet ilyet Nvidia-val, mert AMD-vel lehet), hanem csak absolute clock 1800MHz aztán ennyi, viszont így 140-145W-ot fogyasztottak. Tehát azonos termelés +10% fogyival, ami azért szintén nem mindegy...

    Az viszont biztos, hogy nem érdemes csutkára meghajtani őket, itt is van vmi sweet spot, amit ki kell tapasztalni.

    A lényeg, hogy én végül kb. azonos fogyasztás mellett belőttem a riget és a PC-t, és ami 540MH/s volt ETH-ra, az kb. 23GH/s volt TON-ra.
    Előbbi 0,008 ETH per nap, utóbbi pedig 8,9 TON-t mutatott jan. 3-án. (ami 30-31edike körül még napi 11 is megvolt)
    Lehet itt is fluktuál a termelés mint RTM-nél, de mivel a fenti tapasztalatok alapján már "csak" 10%-kal hozott volna többet a TON mint az ETH (már 3. egymást követő nap volt "gyenge" a termelés + csökkentgetett az árfolyam), így vissza is cammogtam ETH-ra.

    Ettől függetlenül lehet, hogy érdemes bizonyos kártyákkal inkább ezt túrni, csak akkor Nvidia-k esetén kellene feszültségállítási lehetőség,
    mert ami 3070-eseknél 825mV 1800MHz 125W és 2,5GH/s Windowsban, az
    absolute clock 1600-1700MHz és 2,1-2,35GH/s HiveOS-ben ugyanennyi fogyival (3-5W-al még így is több van HiveOS alatt).

    De ellenpéldának ott a 6600 XT, ami 1,5GH/s 120W lenne, és szépen tud majdnem 1,3GH/s-t 43W-ból (oké, biztos több a valós), ill.
    a 6700 XT 2GH/s lenne 200W-ból, és 1,7GH/s 73W-ra be tudtam korlátozni (itt is gondolom több a valós fogyi).

    A 3080 Ti-ok közel 4,3GH/s-t tudnak, de olyankor 350W-ot esznek.
    Én egyiket 3,65GH/s 254W-ra, másikat 3,85GH/s 226W-ra tudtam belőni HiveOS-en. (azonos 1600-as absolute clock volt mindkettő azonos 3000-res memóriával, windowson biztos jobbak a fogyik ezekre is de érdekes mekkora eltérés van azonos beállítással)

    Tehát lenne mit kitesztelni, hogy mit mennyire érdemes állítani, én ezért is korlátoztam be mindegyiket kb. azonos fogyasztásra mint ETH esetén, mert kiindulási pontnak és összevetésre is tökéletes.

    Én a magam részéről offoltam a dolgot, jobb a békesség a bejáratott dolgokkal :U

  • viharhozo

    addikt

    válasz SzlobiG #76300 üzenetére

    A kisgep arra allt at ETC-rol. Eleinte sokkal jobb volt, de az utolso szamitasomnal mar csak 25% koruli elonye volt az ETC-vel szemben. A pool fee kemeny 5%, az se vicc. Plusz eleg durvan be is szakadt.

    Viszont ennek - az RTM-mel szemben - azert van elvileg piaca meg market capje. Azt kene tudni, jo-e barmire is a coin, vagy egy sima ruszki P&D.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

Új hozzászólás Aktív témák