Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz deadwing #5885 üzenetére

    Valamelyest keverhető is a kettő.
    Én például három hete bányászok, bár fajlagosan elég sok kieséssel, de nagyjából tudtam pótolni az ilyen tápleégés miatti leállásokat spekulálgatással.
    Aki még ért is hozzá, az biztos még jobban csinálta volna. Viszont az is igaz, hogy ha forintért vettem volna meg az első BTC-met, akkor nem biztos, hogy mertem volna ide-oda váltogatni abban bízva, hogy egy árfolyamesés után még fentebb mehet.
    Na meg az sem mindegy, hogy 1-2 BTC-nyi mennyiséget akar elsózni az ember XXX coin-ból Y időpontban a Z árfolyamon, vagy 100-200 BTC-nyit akar legurítani a lejtőn. Előbbivel észrevétlenül átszaladok a szitán egy forgalmas váltón, utóbbi már akkora tömeg, hogy megkavarja maga körül a téridőt is, és ő maga kezdi befolyásolni magát az árfolyamot egy kisebb coin-nál. (Amit akár szándékosan előnyére is felhasználhat a spekuláns, csak úgy még bonyolultabbá válik a képlet és nagyobbá a rizikó.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Mesterlovesz

    aktív tag

    válasz deadwing #5885 üzenetére

    #deadwing úgy látom te nem érted a szarkazmust és a vigyorgó fej jelentését, valamint nem olvastad a komentemet sem. A bányász hülye vagy-e kérdésért max aantira haragudhatsz mert én ilyet nem mondtam.

    2. Nem kérdés volt, hanem egy válasz és egy megállapítás-benne rejtett kérdéssel. A válasz arról szólt, hogy hogyan lehet adózni a megkeresett dollárok, eurók után. Ezt válaszoltam meg, mert elolvastam több száz komentet és mindenki csak spekulált, senki sem tudta hogy van ez. A megállapítás része az volt, hogy szerintem, az én szubjektív véleményem szerint túl nagy a befektetés az elérhető haszonhoz képest. Ezt a 10 kártyás rendszerre értettem.
    Ha te ügyesen 800 Eurót kaszálsz egy hónap alatt 4 kártyával akkor csak gratulálni tudok.

    A nyugodtabb kedélyű fórumtársak pedig megválaszolták a rejtett kérdésemet is.

    3. Coinnal nem shortolnak, hanem long-long váltja egymást, vagyis árfolyam növekedésre számítva veszek, aztán eladom, várom míg leesik az ára aztán megint veszek, magasan eladom. A klasszikus shortolás egyébként sem lehetséges mert nincs kiépítve az a rendszer. Itt, a jelenlegi rendszerben a "spekulánsok" csak árfolyamemelkedésre számítva longolhatnak. 8) Vagyis nem igazán tud hazavágni egy spekuláns egy másikat, mert ha megveszik és várnak az eladással, annyival kevesebb coin lesz a rendszerben így az ár is magasabb lesz egy idő után. (kereslet-kínálati szabály). Természetesen ha valaki óriási mennyiséget vásárol és egyszerre adja el, azzal csinálhat áresést de ez igen ritkán fordul csak elő.

    Ezzel szerintem ki is merítettük ezt a témát, mindenkinek jó bányászást az Új Évben!

    [ Szerkesztve ]

    2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

Új hozzászólás Aktív témák