Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Geller72 #16548 üzenetére

    "Nem azzal van a baj, ha valaki elveszi a gázt, mert akkor a turbó sem pörög töredéke fordulaton sem, az olajat meg megkapja még. A baj ott van, ha azonnal megállítod a motort."

    Olvasd vissza a beszélgetést, mielőtt belekötsz. :P

    Pontosan az volt a téma, hogy mi történik, ha hirtelen, azonnal és teljesen leállítasz valamit közvetlenül egy hosszú maximális üzemi terhelés után.

    Az első kérdés az volt, hogy a bányászgéped elveszti a tápáramot, aztán erre jött példának az, hogy azonnal leállítod a hegymenetben hajtott járművet.

    Honnan szülted meg ebből azt, hogy én arról beszélek, hogy autópályán gyorsítás után hirtelen leemeled a lábad a gázpedálról, nem azt hozom példának, hogy padlóig tiporod a gázt fél órán át, aztán még "száguldás" közben leállítod a motor. (Néha még azt is meg lehet úszni, csak nem tesz jót.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • RAMBÓ

    aktív tag

    válasz Geller72 #16548 üzenetére

    Ez sem igaz teljesen, hogy nem pörög ész nélkül. Gáztermelés mindig van. Főleg a mai divatos kis játék dízeleknél és a régi dízeleknél is, aminek még a 90 eléréséhez és tartásához is kell az 1bar turbonyomás.
    Szakmai ártalom nekem is :R
    Nade, a VGA-nak tuti nem tesz jót egy hirtelen gépleállás. Ezek az smd alkatrészes kütyük nem nagyon szeretik. Azokról a hajszálvékony forrasztásokról ne is beszéljünk.

  • Ricsiii1992

    tag

    válasz Geller72 #16548 üzenetére

    Na egy érdekes téma :) A fő gond inkább, hogy ha leállítod nem kering tovább az olaj, hanem megáll az 5-600C-os turbóban, és ráég a turbó tengelyre. Az új motorokon már van erre külön elektromos szivattyú, ami leállítás után sem hagyja megállni az olajat, csak ha már visszahült a feltöltő. A cooler nem szól bele ebbe, az csak a töltőlevegőt hűti, nem a turbót

    (#16566) Reggie0 : szerintem se halhatna be a hőtől. Az pl sokkal rosszabb ha kilövöd a cgminert és másodpercek alatt visszahül a kari 80-ról 35C-ra. Áramszünetnél csak szépen nyugiba visszahül, nincs hirtelen hőingadozás. Inkább valami tranziens nyírhatja ki ilyenkor, nem feltétlen túlfesz a konnektorból, akármilyen feszültség ingadozás (áramváltozás feszt indukál) lehet. Tekercseken indukálódott feszültség a hirtelen megszűnő áram miatt stb. Szerintem pont a hőmérsékletes dolgot lehet kizárni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák