Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oleslie

    aktív tag

    válasz nanunanu #15140 üzenetére

    "...szerintem 1 (de max 2) hónap múlva már 0,003-nak is örülhetünk..."
    tudod régen, aki rossz hírt hozott, azt karóba húzták, megnyúzták, felnégyelték, oroszlánok elé vetették.
    szerintem szép szokás volt, én visszahoznám ;)

    Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

  • AAntii

    őstag

    válasz nanunanu #15140 üzenetére

    Köszi, hogy végigszámoltad. :R
    Én is a haladás mellett vagyok, de a jelenlegi gridseedes cuccokat max. az újdonság ereje miatt vennék vagy ha harmadáron mennének. Kb. ugyanaz a helyzet ezekkel, mint az sha-s asicokkal, mire mindenki számára elérhetővé váltak (na nem árban, hanem fizikai valójában), addigra már a bekerülési költség sem jött ki. [Kivéve azt a pár hazardőrt, akik még a legeslegelején nulla referencia mellett hajlandóak voltak szabad szemmel is jól látható összeggel előrendelni a kütyüket (ők a bátorságért meg is érdemelték a jutalmat)].

    [ Szerkesztve ]

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz nanunanu #15140 üzenetére

    Duál módot jó is, hogy kihagytad a számításból, mivel sokra nem mész vele :)
    Jelenleg 8gh/s-el kb. 2500 Ft-ot termelsz havonta, és 50W-al nő olyankor a rendszer fogyasztása, ami 1440 Ft áramfogyasztást jelent. Nem mondom, hogy nem termel profitot, de necces (főleg hogy ha jól értem dual működéshez még plusz hardver is kell)
    Illetve azt se felejtsétek el, hogy ekkora tétellel jó eséllyel ÁFA-t is rápakolnak még, szóval rögtön 27%-al nő a beszerzési költség.

    Ahogy lentebb is kifejtettem, gridseedet akkor éri meg venni, ha:
    1. Nem 10, hanem minimum 100 darabot veszel
    2. Ha kb. 70%-ára esik a beszerzési ára, eladod és megveszed helyette az akkori legmodernebb verziót

    [ Szerkesztve ]

  • Mesterlovesz

    aktív tag

    válasz nanunanu #15140 üzenetére

    Egy pillanat. Ez mind szép és jó, csak ebben az a buktató, hogy te egy fix, és most megbántok sokakat, öreguras, normális, profitorientált bányász számára használhatatlan multipool napi átlagbevétellel számolsz!!

    Ha nekem meglenne a 4, de akár csak a 3,5 Mhs-em bármilyen hardverrel, akkor röhögve termelnék havonta 300-400 ezer Forintot!!

    Elnézést mindenkitől, de ha valaki kényelmesen a fotelből bányászik, akkor persze, álljon rá a Multipoolra, amelyik szimpibb, vagy amelyiknek színesebb a logója, de ne is csodálkozzon, ha havi szinten a villanyszámla is nehezen jön ki, vagy csak uzsonnapénzre futja belőle!

    Sajnos már nem 2 évvel ezelőtt vagyunk, a bányászat nem arról szól, hogy ráállítom az LTC-re a videókártyát aztán jön a pénz, vagy BTC-zek egy kicsit mellette.

    Itt igenis csak az marad fenn, aki folyamatosan figyeli az új érméket, hajnali 4-kor rááll egy-egy érdekesebb érmére és kivárja az árfolyam emelkedését. És itt nem hónapokról beszélek, csak 6-8 napnyi türelem kell. Ezzel akár napi 0,05-0,1 BTC-t lehet keresni 3,5-4 Mhs-el. Simán, akár havi szinten.

    2. A Scrypt Asic sajnos ahogy látom egyre jobban megéri, és ha pár hónap múlva jön pár 1 Mhs-es darab, mondjuk ugyanilyen vagy csak kicsivel magasabb áron akkor a GPU bányászatnak tényleg be fogja tenni a kaput, vagy össze kell tenni két konfigot, egy amelyik GPU-val az N scryptet bányássza, a másik meg vagy 5-10 Gridseed ami a normál scrypteket.

    2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

Új hozzászólás Aktív témák