Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz fatpingvin #82951 üzenetére

    Én sejtem hogy a kolléga mire gondol mert 22 éve Winezek és bár már lassan 4. éve mindennapos Linux használó vagyok, átérzem a gondolatmenetét.
    Olyasmire mint a Letöltőközpont, az Origo szoftverbázis, vagy akár a Csillagpor oldalak. Kismillió ilyen létezik és csakis exe kivitelbe azaz Winre.
    Felmegy és mazsolázik, valami megtetszik, lerántja és kipróbálja. Ha nem tetszik törli és keresgél tovább.
    Mielőtt ezt a szemléletet hatalmasan lehurrognátok, én ugyanezt csináltam évekig ha nem évtizedig.
    És összeszedtem magamnak egy mindenre használható univerzális szoftvergyűjteményt aminek 80%-a ma is megállja a helyét. Persze frissítgetve.

    Ez a megközelítés Androidon is tökéletesen jól bevált, a PlayStor.ba van gyertyaelfújó, fingó és még kismillió felesleges és valóban jó app. Számszerűsítve tényleg majdnem millió.

    És ez, valamint ez a szemlélet nem megy Linuxon. Tudom, igen és most jönnek a világmegváltó válaszok.
    De ez nem fogja megváltoztatni a másik 2 platformról idekukkantó, esetleg csak kíváncsiskodó zsírúj, tapasztalatlan Linux szárnypróbálgatók hozzáállását.
    Erre már céloztam több blogbejegyzésemben hogy ez az igazi szabadság sokaknak és hatalmas ívben letojják a Linux igazi szabadságát mert ezokból (és még sok más okból is sajnos) nem átlag és nem egységsugarú user központú.
    És lehet free meg nem telemetriás meg nem kémkedő, lehet csilivili Cinna meg KDE vevőcsalogató, lehet a szó igaz értelmében szabad, akkor sem kell a felhasználók 95-98%-ának.

    Akinek átment a mondandóm az úgyis megérti, aki meg nem az kímélje meg magát is meg engem is a válaszoktól, nem flame volt a célom.
    Csak leírtam azt ami így van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák